هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 25 آذر 1398
ساعت 15:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 تير 1398 ساعت 11:50 2019-6-24 11:50:46
شناسه خبر : 321821
وزیر امور خارجه آمریکا اظهار کرد، در صورتی که کره شمالی نشانه‌ای مبنی بر تمایلش به گفتگو درباره خلع سلاح هسته‌ای رو کند، "در بازه کوتاهی" برای از سرگیری مذاکرات با این کشور آماده خواهد بود.
 
به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت، امیدوار است نامه اخیر دونالد ترامپ، رئیسجمهوری آمریکا به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی "مبنای خوبی را برای ادامه این گفتگو‌های مهم با کره‌ای‌ها به منظور خلع سلاح هسته‌ای شبه‌جزیره کره" ایجاد کند.
 
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری دولتی کره شمالی نامه ترامپ به کیم را "عالی" توصیف و گزارش کرده است که کیم در واکنش به این نامه گفته، "به طور جدی محتوای این نامه را در نظر خواهد گرفت". مشخص نیست که در این نامه به چه مطالبی اشاره شده است.
 
ترامپ در ماه جاری میلادی اظهار کرد، نامه‌ای "زیبا" از کیم گرفته است. او همچنین اخیراً گفته است، از کره شمالی یک "نامه تبریک تولد" به دستش رسیده است.
 
پمپئو که این اظهارات را پیش از ترک واشنگتن برای سفر به خاورمیانه بیان کرد، در ادامه ابراز امیدواری کرد که مذاکرات در سطح کاری از سر گرفته شوند.
 
وی اظهار کرد: از زمان برگزاری نشست هانوی (دومین دیدار رو در روی کیم و ترامپ) روی ایجاد مبنایی (برای از سرگیری مذاکرات) کار کرده‌ایم و بر این باوریم که در جایگاه بهتری قرار داریم. من فکر می‌کنم اظهارات کره شمالی (پس از دریافت نامه ترامپ) نشان می‌دهند که فرصتی واقعی برای از سرگیری مذاکرات وجود دارد.
 
پمپئو در ادامه گفت: ما آماده مذاکره هستیم و اگر کره شمالی نشان دهد برای چنین گفتگو‌هایی آمادگی دارد، در بازه اندکی برای از سرگیری مذاکرات آماده خواهیم بود.