هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 22:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 تير 1398 ساعت 11:41
دوشنبه 3 تير 1398 11:35 ساعت
2019-6-24 11:41:43
شناسه خبر : 321812
 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با استقرار الگوی تابستانه از امروز ( ۳ تیر) تا چهارشنبه این هفته در بیشتر مناطق کشور جوی کاملا پایدار و گرم حاکم است.
 
فریبا گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پنجشنبه و جمعه با عبور سامانه بارشی هر چند ضعیف از روی شمال غرب در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات شمالی البرز و بخش‌هایی از شمال شرق؛ بارش باران گاهی رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی خواهیم داشت.
 
به گفته وی، از چهارشنبه به بعد دما بر روی نیمه شمالی کشور کمی خنک‌تر و از این گرما تا حدودی کاسته می‌شود.
 
وی اظهار داشت: از امروز تا آخر هفته شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل وزش بادهای شدید همراه با خیزش گرد و خاک خواهد داشت که کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی را در این مناطق به همراه دارد.
 
گودرزی ادامه داد: با توجه به افزایش سرعت وزش باد در جنوب سمنان، شمال یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، مرکزی و جنوب تهران نیز احتمال رخداد گرد و خاک وجود دارد.
 
وی افزود: همچنین به علت افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق، جنوب غرب کشور ما نیز از بعدازظهر سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه گرد و خاک خواهد داشت که بیشتر در استان بوشهر خواهد بود.
 
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری و بعدازظهر افزایش ابر خواهدداشت. از چهارشنبه به بعد هوا در تهران کمی خنک‌تر می‌شود و به نظر می رسد دمای هوا پنجشنبه به ۳۷ و جمعه به ۳۶ درجه برسد. کمینه دمای امروز پایتخت ۲۸ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز به ۳۹ درجه خواهد رسید.
 
گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۱۲ درجه بالای صفر و اهواز ۴۷ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.