هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 تير 1398 ساعت 12:46 2019-6-23 12:46:55
شناسه خبر : 321776
یک مقام آمریکایی اعتراف کرده احتمال دارد پهپاد گلوبال‌هاوک بعد از ورود به حریم هوایی ایران سرنگون شده باشد و به همین دلیل ترامپ این حمله را لغو کرده است.
یک مقام آمریکایی اعتراف کرده احتمال دارد پهپاد گلوبال‌هاوک بعد از ورود به حریم هوایی ایران سرنگون شده باشد و به همین دلیل ترامپ این حمله را لغو کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، یک مقام ارشد آمریکا در توضیح درباره اینکه چرا رئیس‌جمهور این کشور حمله به نقاطی در ایران را لغو کرده اعتراف کرده این نگرانی در آمریکا وجود دارد که ممکن است پهپاد «گلوبال هاوک» وارد حریم هوایی شده باشد. 
 
نشریه «آبزرور» این خبر را در بخشی از سرمقاله روز یکشنبه خود به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که خواسته نامش پنهان بماند، فاش کرده است. 
 
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد یک فروند پهپاد تجسسی آمریکایی از نوع «گلوبال‌هاوک» را در حریم هوایی ایران هدف قرار داده و سرنگون کرد. دولت آمریکا علی‌رغم این ادعا کرد که این پهپاد هنگام هدف قرار گرفتن در حال پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی بوده است. 
 
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در یک سلسله توئیت جمعه ادعا کرد که دستور حمله به 3 نقطه در ایران را به تلافی سرنگونی این پهپاد صادر کرده، اما 10 دقیقه قبل از انجام این حملات آن را لغو کرده است. او مدعی شد که دلیل لغو این حملات نگرانی از کشته شدن 150 نفر در اثر این حملات بوده است. 
 
ایران و آمریکا هر دو نقشه‌ها و تصاویری درباره روایت خود از مسیر پرواز این پهپاد ارائه کرده‌اند. هفته‌نامه آبزرور تصریح کرده پنتاگون در ابتدا توصیف نادرستی از مسیر پروازی «گلوبال‌هاوک» ترسیم کرد.