هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 18 آذر 1398
ساعت 20:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 13:10 2019-6-20 13:10:07
شناسه خبر : 321545
وزیر نیرو‌ در تشریح فعالیت کارگروه احیای زاینده رود گفت: مسائل پیرامون زاینده‌رود در این کارگروه نهایی و به شورای عالی آب ارسال شده‌ است تا یک تصمیم‌گیری جامع در این رابطه اتخاذ شود.
 وزیر نیرو‌ در تشریح فعالیت کارگروه احیای زاینده رود گفت: مسائل پیرامون زاینده‌رود در این کارگروه نهایی و به شورای عالی آب ارسال شده‌ است تا یک تصمیم‌گیری جامع در این رابطه اتخاذ شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، رضا اردکانیان در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی که با حضور عباس رضایی استاندار و دیگر مسئولان استان برگزار شد اظهار داشت: به هیچ عنوان با تبعیض ناروا در مورد مسائل آبی کنار نمی‌آیم چرا که اگر رفتار تبعیض‌آمیزی وجود داشته باشد نباید انتظار رضایت‌مندی از مردم داشته‌ باشیم البته برطرف کردن مشکل آب تک تابعی نیست و باید توانایی داشته ‌باشیم که توابعی چند منظوره را در این مورد تعریف کنیم.
 
وی ادامه داد: باید آسیب‌شناسی جامع و منصفانه‌ای از وضعیت کنونی ترسیم شود تا راه حل واقعی به دست آید.
 
وزیر نیرو در مورد مساله حق‌آبه‌ها گفت: این مسئله در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد و در همین راستا کارشناسی انجام شده و حتی با معاون حقوقی رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه رایزنی‌هایی صورت گرفته است.
 
وی افزود: تمام تلاش ما بر این مساله متمرکز شد که استخوانی لای این زخم نماند و به آنچه قانون می‌گوید به صورت کامل عمل شود در صورتی که موضوع حق آبه‌ها باید پیش از این حل‌ و فصل می‌شد.
 
اردکانیان به تشریح فعالیت کارگروه احیای زاینده‌رود نیز پرداخت و تصریح کرد: مسائل پیرامون زاینده‌رود در این کارگروه نهایی و به شورای عالی آب ارسال شده است تا یک تصمیم‌گیری جامع در این مورد اتخاذ شود زیرا احیای زاینده‌رود را یک موضوع ملی می‌دانیم که با حل آن به کمک استانداران، سازمان‌های مردم‌نهاد، صنوف، نمایندگان مجلس و دیگر نهادهای ذی‌ربط می‌توانیم الگوی خوبی برای دیگر مسائل آبی ارائه دهیم.
 
وی ادامه داد: تمامی مشکلات به وجود آمده به دلیل نگاه بخشی به آب است در صورتی که این مسئله را باید فرابخشی و همه جانبه در نظر گرفت و همه در یک سنگر جمعی کار کنند تا به نتیجه مطلوبی برسیم.
 
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در مورد طرح بهشت آباد و چگونگی تخصیص آن به استان‌های اصفهان، یزد، چهارمحال بختیاری نیز مطالعاتی صورت گرفته که در هفته آینده نهایی می‌شود.