هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 16 مهر 1398
ساعت 19:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 13:01 2019-6-20 13:01:27
شناسه خبر : 321540
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ایران اسلامی هیچ وقت قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشته فقط از خود در برابر تجاوزگران دفاع کرده است، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اسلام و قانون دین اسلام پایه‌گذاری و جلو می‌رود.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ایران اسلامی هیچ وقت قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشته فقط از خود در برابر تجاوزگران دفاع کرده است، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اسلام و قانون دین اسلام پایه‌گذاری و جلو می‌رود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، ماموستا فایق رستمی در اجلاسیه نهایی کنگره ملی 5400 شهید کردستان که در سالن 6 هزار نفری 22 گولان سنندج در حال برگزاری است، اظهار کرد: در یک کلام همه بزرگوارانی که در این محفل معنوی و یاد شهدا حضور دارند به ویژه سردار سلامی که از یادگاران سال‌های ایثار و حماسه است خیرمقدم می‌گویم.
 
وی تصریح کرد: باید در برابر صبوریت پدران و مادرانی که جگر گوشه خود را زیر قرآن کریم راهی جبهه ها کردند سر تعظیم فرود آورد.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبریگفت: در 70 جای قران خداوند صابرین را مورد تجلیل قرار می‌دهد ما مدیون آن صبوریت مادران و پدرانی هستیم که بهترین جگر گوشه خود را راهی جبهه‌ها کردند تا از آب و خاک دفاع و اجازه ندهند دست ناپاک دشمنان به خاک ما برسد.
 
ماموستا رستمی گفت: شهیدان درس عزت، کرامت، شرافت، استقامت و صبوری را به ما یاد دادند و هدیه کردند شهیدان با قطره قطره خون خود از این خاک و از ارزش‌های دینی و انقلابی ما پاسداری کردند.
 
وی افزود: شهدا بهترین معامله را با خدا کردند خود را فروشنده و خدا را خریدار در این معامله ارزشمند قرار دادند.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ایران اسلامی هیچ وقت قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشته فقط از خود در برابر تجاوزگران دفاع کرده است.
 
انقلاب ایران بر مبنای اسلام پایه‌گذاری شده است
 
ماموستا رستمی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اسلام و قانون دین اسلام پایه گذاری و جلو رفته است، عنوان کرد: این دفاع به خاطر سلطه‌گری و حاکمیت نبوده و دفاع از نوامیس، تلاش برای صدور دین و حفظ آب و خاک کشور بوده است.
 
وی اضافه کرد: دفاع از مظلومین و دفاع از مستضعفین رسالتی که در قرآن بر آن تاکید شده و ملت ایران در این مسیر گام نهاده است.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: شهدا کسانی هستند که زندگی دنیا را به آخرت نفروختند و این وعده الهی است که هر کس در راه خدا بجنگد پیروز میدان خواهد بود و خداوند بزرگترین پاداش را به او ارزانی خواهد داد.
 
ماموستا رستمی اذعان داشت: پیامبر مکرم اسلام می‌فرماید« دو چشم هرگز با اتش جهنم نمی‌سوزند، چشمی که از ترس خدا دائما در حال اشک ریختن باشد و چشمانی که از ارزش‌های دینی و سرزمین دفاع کنند.
 
وی گفت: شهدا انقدر گرانقدر هستند که خداوند خود جان آنها را می‌گیرد و تا روز قیامت زنده و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر الگوگیری از راه و روش شهیدان برای گذر از مشکلات جامعه گفت: امیدواریم مسوولان با الگو گیری از شهدا مسیر را برای رفع مشکلات جامع فراهم سازند و رهروان خوبی برای شهیدان باشند.