هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 20 آذر 1398
ساعت 22:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 12:43 2019-6-20 12:43:37
شناسه خبر : 321529
وزیر فرهنگ کشور ترکمنستان در سفر به مشهد مقدس به حرم مطهر رضوی مشرف شد.
وزیر فرهنگ کشور ترکمنستان در سفر به مشهد مقدس به حرم مطهر رضوی مشرف شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «آتاگلدی شاه مراداف» وزیر فرهنگ کشور ترکمنستان در سفر به مشهد مقدس به حرم مطهر رضوی مشرف شد و از صحن گوهرشاد دیدن کرد.
 
بر اساس این گزارش، وی در زیارت مضجع منور حضرت رضا(ع) از معماری و نقوش هنری و اسلیمی صحن گوهرشاد و هنر آینه‌کاری در رواق‌های این بارگاه منور دیدن کردند.
 
این تشرف به همت اداره زائران غیر ایرانی صورت گرفت و در پایان این بازدید به رسم یادبود هدایای متبرک حرم رضوی به وزیر فرهنگ کشور ترکمنستان اهداء شد.
 
بیش از ۹۰% مردم ترکمنستان مسلمان و حنفی مذهب‌اند. شمار شیعیان در ترکمنستان به درستی معلوم نیست؛ اما عده‌ای تعداد آن‌ها را حدود ۵۰ هزار نفر تخمین زده‌اند که اکثر آن‌ها ایرانی الاصل هستند که بیشتر در نواحی مرزی به سر می‌برند. مسجد امام رضا(ع) در عشق آباد، مرکز تجمع شیعیان است که به همت چند نفر آذری احداث شده است. مرکز اصلی شیعیان روستای باقر در ۳۰ کیلومتری عشق‌آباد است که ۲۰ هزار سکنه دارد.
 
شهر مرو محل اقامت امام رضا(ع)، آرامگاه بریده بن حصیب اسلمی و «حکم ابن غفاری» از اصحاب و یاران پیامبر اکرم(ص)، آرامگاه محمد بن زید و خواجه یوسف همدانی در این کشور قرار دارد.