هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 آذر 1398
ساعت 16:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 11:06 2019-6-20 11:06:35
شناسه خبر : 321502
وزیر امور خارجه روسیه فعالیت گروه چشم‌انداز راهبردی «روسیه-جهان اسلام» را در جهت توسعه روابط در تمامی سطوح جامعه مدنی، محافل بازرگانی و موسسات علمی-تجاری بین روسیه و کشورهای مسلمان را بسیار بااهمیت ارزیابی کرد.
وزیر امور خارجه روسیه فعالیت گروه چشم‌انداز راهبردی «روسیه-جهان اسلام» را در جهت توسعه روابط در تمامی سطوح جامعه مدنی، محافل بازرگانی و موسسات علمی-تجاری بین روسیه و کشورهای مسلمان را بسیار بااهمیت ارزیابی کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از دکترین جدید گروه نگرش راهبردی «روسیه-جهان اسلام» اعلام کرد که این گروه در شرایط کنونی جهان امروز اهمیت فوق العاده‌ای پیدا کرده است، برای اینکه این امکان را به وجود آورده تا روابط متقابل بین فدراسیون روسیه و کشورهای مسلمان در تمام سطوح گسترش پیدا کند.
 
لاوروف تاکید کرد: «اقدامات رهبران روسیه در جهت تقویت روابط مرسوم و دوستانه با کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی با انرژی تمام از سوی جامعه و مناطق مختلف کشور ما، ازجمله در مناطقی که جمعیت مسلمانان آن قابل توجه است، مورد حمایت زیادی قرار گرفته است و ما با کمال رضایت نگرش مشابه شرکای خود در کشورهای مسلمان جهان در این باره را نیز مشاهده می‌کنیم.»
 
وزیر خارجه روسیه یادآور شد: «در چنین شرایطی، گروه چشم‌انداز راهبردی «روسیه-جهان اسلام» که ریاست آن برعهده "رستم مینیخانوف" رئیس جمهوری تاتارستان است، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. این گروه در حل و فصل وظایف مهمی در جهت‌گیری به سمت هماهنگی اقدامات در تمامی سطوح جامعه مدنی، محافل بازرگانی و موسسات علمی-تجاری در روسیه و کشورهای مسلمان جهان فعالیت داشته و موثر عمل کرده است.»
 
لازم به یادآوری است،  گروه چشم‌انداز راهبردی «روسیه-جهان اسلام» در سال 2006 به ریاست مشترک "یوگنی پریماکوف" وزیر امور خارجه سابق و دیپلمات برجسته روسیه و نخستین رئیس جمهوری تاتارستان پس از پیوستن روسیه به سازمان همکاری‌های اسلامی به عنوان عضو ناظر تشکیل شد. در این گروه 33 نفر از رجال برجسته دولتی و اجتماعی از 27 کشور جهان، از جمله کشورهای مهم اسلامی مانند جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی، کویت، مراکش، اندونزی، مالزی و ... مشارکت دارند.