هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 22:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 11:51
چهارشنبه 29 خرداد 1398 11:44 ساعت
2019-6-19 11:51:37
شناسه خبر : 321427
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۴۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۴۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، در حالی که به دلیل امیدواری ها نسبت به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین و موضع گیری انبساطی اخیر بانک مرکزی اروپا اشتها برای سرمایه گذاری های پرریسک بالا رفته است، قیمت طلا امروز کاهش داشت. سرمایه گذاران در عین حال منتظر تصمیم امروز فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره هستند.
 
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد کاهش به 1345 دلار و 30 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز 0.1 درصد افت داشت و به 1349 دلار و 70 سنت رسید.
 
استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به دنبال توئیت شب گذشته دونالد ترامپ شاخص ها در بازارهای بورس رشد داشته است.»
 
پس از آنکه آمریکا اعلام کرد که مذاکرات تجاری با پکن را از سر می گیرد و در حالی که سرمایه گذاران امیدوارند فدرال رزرو آمریکا با دنباله روی از بانک مرکزی اروپا درها را به روی کاهش نرخ بهره باز کند، بازارهای بورس شاهد جهش بود.
 
ترامپ سه شنبه گفت، با شی جیپینگ، رئیس جمهوری چین تلفنی صحبت کرده و تیم های دو رهبر پس از یک دوره طولانی مذاکرات تجاری را از سر خواهند گرفت تا برای نشستی که اواخر ماه جاری در حاشیه نشست گروه 20 برگزار خواهد شد آماده شوند.
 
اکنون همه نگاه ها به تصمیم امروز فدرال رزرو آمریکاست که قرار است اواخر امروز منتشر شود. انتظار می رود فدرال رزرو این بار سیاست پولی خود را تغییر ندهد، اما زمینه را برای کاهش نرخ بهره در نشست ماه جولای آماده سازد.
 
عامل دیگری که موجب افت قیمت طلا شده، شاخص ارزش دلار بوده که تحت تاثیر موضع انبساطی اخیر بانک مرکزی اروپا در نزدیکی بالاترین رقم بیش از 2 هفته اخیر باقی مانده است.