98/3/29 - 10:53 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 321399
مدیریت رسانه و اطلاع رسانی حوزه در واکنش به انتشار مطلب توهین آمیز در یکی از روزنامه‌های رسمی کشور علیه آیت الله سید احمد خاتمی تصریح کرد: مسئله‌ای که نباید به سادگی از آن گذشت اقدام داعش‌گونه پادوهای نظام غربی است که اگر امکان شهادت و ترور فیزیکی افراد را چون شهید خرسند و طلبه همدانی پیدا نکند، گلوله‌اش را به قلم تبدیل می‌کند.
مدیریت رسانه و اطلاع رسانی حوزه در واکنش به انتشار مطلب توهین آمیز در یکی از روزنامه‌های رسمی کشور علیه آیت الله سید احمد خاتمی تصریح کرد: مسئله‌ای که نباید به سادگی از آن گذشت اقدام داعش‌گونه پادوهای نظام غربی است که اگر امکان شهادت و ترور فیزیکی افراد را چون شهید خرسند و طلبه همدانی پیدا نکند، گلوله‌اش را به قلم تبدیل می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، در پی انتشار مطلب توهین آمیز در یکی از روزنامه‌‌های رسمی کشور علیه آیت الله سید احمد خاتمی از ائمه جمعه تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، مدیریت رسانه و اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه طی اطلاعیه‌ای نسبت به این اقدام غیراخلاقی و شرعی واکنش نشان داد.
 
متن این اطلاعیه به این شرح است:
 
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جریان نفاق و واپس‌گرایی، که هنوز نتوانسته بود شکست رژیم شاهنشاهی و پایان تسلط غرب بر ایران را باور کند؛ شروع به جنگ شهری و ترور شخصیت‌های فکری جریان انقلابی نمود. به‌طوری که می‌توان ایران اسلامی را بزرگ‌ترین قربانی تروریسم دانست.
 
پس از تقویت بنیادهای امنیتی و ارتقای توان دفاعی در برابر گروه‌های معاند و منافق، رویکردهای تهاجمی دشمن تغییر پیدا کرد و از ترور فیزیکی به ترور شخصیت تمایل یافت. اتهام‌زنی، دروغ‌پراکنی‌، شایعه‌سازی و تخریب چهره‌های شاخص از عادی‌ترین اقدامات این گروه بوده است.
 
خاطره‌های تلخی چون کاریکاتورهای موهن علیه امام خمینی قدس‌سره، مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم و بزرگان دینی، شهدای دفاع مقدس و رزمندگان اسلام در طول تاریخ انقلاب  و همچنین تصویر توهین‌آمیز نسبت به آیت الله علامه مصباح یزدی دامت‌برکاته که به تحصن بزرگ علما و مردم قم در مسجد اعظم انجامید و با پیام مقام عظمای ولایت دام‌ظله پایان یافت، یکی از این دست اقدامات بود. اخیراً نشریه نه‌چندان مطرح «همدلی» در تاریخ 26 خرداد اقدام به انتشار تصویر و تیتر موهنی درباره آیت‌الله سیداحمد خاتمی، عضو هیأت محترم رئیسه مجلس خبرگان رهبری، عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه و خطیب نماز جمعه تهران، کرد که در این خصوص چند مطلب به اختصار عرض می‌شود:
 
1. این نشریه کم شماره و 8 صفحه‌ای، که اتفاقاً مورد توجه نیز نیست با تأسی به شعار «برای مطرح شدن به بزرگان بتاز»، با جسارت به محضر روحانیت و علما کوشیده تا با این کار قدری دیده شود و شاید مورد توجه اربابان خارج‌نشین قرار گیرد.
 
2. به نظر می‌رسد شیوه آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های جمعه، مبنی بر انتقال صدای مردم و انتقاد از نارسایی‌ها و کم‌کاری برخی افراد و مسؤولان و مطالبه‌گری حقوق ملت با صدایی رسا و در خطبه‌های جمعه، یکی از اصلی‌ترین دلایل توهین به ایشان آن هم در این مقطع حساس است.
 
3. این خرده نشریه چنین القاء می‌کند که همه قریب به 900 عالم و خطیب جمعه، فاقد بینش اجتماعی و درایت سیاسی هستند و می‌کوشد تا ایشان را وابسته به حکومت به معنای منفی آن معرفی کند حال آن‌که قدرت‌طلبی چیزی است و حمایت از نظام چیز دیگری. روشن است که بدون تردید موضع ایشان و سایر خطبای بزرگ، مقابله با آمریکا، اسلام آمریکایی و ایادی آن‌ها در داخل کشور و در عین حال حمایت از اصل جمهوری اسلامی، حقوق ملت و پاسداری از دین و ارزش‌های دینی است و این هرگز به معنای وابستگی به قدرت نیست بلکه معنای آن حمایت، هدایت، امر به معروف و نهی از منکر و نصیحت پدرانه به کارگزاران و متصدیان امر است.
 
4. بر کسی پوشیده نیست که در وقایع مربوط به نابسامانی‌های اقتصادی، ارزی و اخلاقی به‌ویژه در چند سال اخیر، هیچ نهاد و جایگاهی به اندازه نهاد نماز جمعه، مطالبه امور ملت و دغدغه معیشت مردم را نداشته و دقیقاً در همان ایامی که برخی مسؤولان امر مشکلات اقتصادی را انکار می‌کردند و مردم، به‌ویژه طبقات کم‌درآمد، در اوج فشارهای اقتصادی بودند، این ائمه جمعه بودند که به پناهی برای مراجعه مردم و تریبونی برای رساندن پیام ایشان به مسئولین تبدیل شدند و گویا این مسئله به مذاق برخی‌ها خوش نیامده است.
 
5. فارغ از اینکه قطعاً توهین به شخص آیت‌الله خاتمی به‌عنوان یکی از چهره‌های شاخص حوزوی و انقلابی نیاز به پیگیری قضایی و حقوقی دارد مسئله‌ای که نباید به سادگی از آن گذشت اقدام داعش‌گونه پادوهای نظام غربی است که اگر امکان شهادت و ترور فیزیکی افراد را چون شهید خرسند و طلبه همدانی پیدا نکند، گلوله‌اش را به قلم تبدیل می‌کند و همه مرزهای انسانی و اخلاقی را زیر پا می‌گذارد. سؤال این است چه کسی قرار است جلوی این داعش فرهنگی را بگیرد؟