هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 خرداد 1399
ساعت 19:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 10:15
چهارشنبه 29 خرداد 1398 10:11 ساعت
2019-6-19 10:15:36
شناسه خبر : 321373
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که واشنگتن در مذاکرات با طالبان توافق کرده تا نظامیان آمریکایی را از افغانستان خارج کند.
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که واشنگتن در مذاکرات با طالبان توافق کرده تا نظامیان آمریکایی را از افغانستان خارج کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان با انتشار توئیتی درباره نتیجه شش دور گفت‌وگوهای مستقیم با طالبان گفت: همواره این سوال مطرح می‌شود که در مذاکرات با آمریکا چه پیشرفتی صورت گرفته است، در این مذاکرات آمریکا پذیرفته تا تمام نیروهای خود را از افغانستان خارج کند.
 
وی افزود: در آینده نیز واشنگتن متعهد شده تا هیچگونه مداخله‌ای در افغانستان نداشته باشد که این پیشرفت خوبی است.
 
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در حالی این اظهارات را بیان کرده که پیش از این ژنرال «جوزف دانفورد» فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته بود: نظامیان این کشور تا رسیدن به اهداف واشنگتن در زمینه مبارزه با تروریسم افغانستان را ترک نخواهند کرد و خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان غیرقابل مذاکره است.
 
از سوی دیگر نیز ژنرال «کنت فرانک مک‌کنزی» رئیس ستاد مرکزی ارتش آمریکا اخیرا با بزرگنمایی تهدید شاخه داعش در افغانستان گفته بود که این گروه تروریستی در پی انجام حملات در خاک آمریکا است و این فشارهای نظامی آمریکا بوده که تاکنون از وقوع حملات جلوگیری کرده است.
 
دور هفتم مذاکرات «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و هیئت طالبان قرار است بزودی در قطر برگزار شود.
 
 وزارت خارجه آمریکا محورهای اصلی دور تازه گفت‌وگوها را خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، تضمین مبارزه با تروریسم و همکاری، مذاکرات بین‌الافغانی و کاهش خشونت‌ها عنوان کرده است.