هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 اسفند 1397
ساعت 01:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 20 فروردين 1389 ساعت 00:05 2010-4-9 00:05:17
شناسه خبر : 32137

احمدی نژاد با تاکید بر ضرورت تبدیل کردن تهدیدات و تحریم‌ها به فرصت، گفت: ماموریت ما در درجه اول ساختن کشور و در درجه دوم، تاثیرگذاری بر تمام مناسبات جهان است.

به گزارش شبکه ایران، محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری، در دومین روز از سومین دور سفر استانی هیات دولت به آذربایجان غربی در جلسه دیدار با جمعی از منتخبین و فرهیختگان این استان اظهار داشت: ماموریت ما در درجه اول ساختن کشور و در درجه دوم، تاثیر گذاری برتمام مناسبات جهان است.

رییس جمهوری تاکید کرد: باید به گونه ای درمناسبات جهان دخالت کنیم و تاثیر گذار باشیم که اجازه ندهیم دیگران ما را تحت تاثیر قرار دهند .

احمدی نژاد یکی دیگر از ماموریت های مهم ملت ایران درشرایط امروزی را تبدیل کردن تهدید ها و تحریم های دشمنان به فرصت برای پیشرفت کشور بیان کرد.

رییس جمهوری با اشاره به خوشنودی ملت های جهان از پیشرفت ایران در زمینه های گوناگون، آن را نشانه اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: وقتی قدرت های بزرگ، کار بزرگی انجام می دهند ملت های جهان هیچ احساس خوبی نسبت به آن ندارند، چون می دانند این کارها درراستای محقق شدن برنامه های استعماری قدرت های بزرگ است .

وی افزود: اما هنگامی که ایران به یک پیشرفت دست پیدا می کنند و به عنوان مثال ماهواره ای به فضا پرتاب می کند، همه ملت های جهان از این پیشرفت خوشحال می شوند و آن را از آن خود می دانند و این نشانه اقتدار ملت ایران است .

رییس جمهوری در ادامه با بیان اینکه از این موقعیت اقتدار باید دو استفاده کرد، اظهارداشت: باید از این موقعیت دردرجه اول برای انجام ماموریت ها و مسوولیت های خود استفاده کنیم و در درجه دوم، باید از اقتداری که امروز به آن رسیده ایم برای تبدیل کردن فشارها و تهدیدهای دشمنان به فرصت بهره برداری کنیم .

ضرورت تبدیل کردن تهدید ها و تحریم ها به فرصت

احمدی نژاد با تاکید بر ضرورت تبدیل کردن تهدید ها و تحریم ها به فرصت گفت: ازتهدید و تحریم استقبال نمی کنیم اما هرگز به کسانی که ما را تهدید به تحریم می کنند، التماس نمی کنیم که از تحریم ما بپرهیزند، بلکه سعی می کنیم از تحریم ها فرصت بسازیم .

وی در سخنانش باردیگر به زبان تهدید مقامات امریکایی اشاره و تصریح کرد: خداوند انسان را خلق نکرده است تا بخواهد با همنوعان خود با زبان بمب حرف بزند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری در ادامه سخنانش با اشاره به تبعیض ها، فسادها و جنگ ها در شرایط امروزی جهان گفت: اینها نشانه زمستان بودن جامعه بشری است و جامعه بشریت هنوز بهار را تجربه نکرده است.

احمدی نژاد افزود: یک حقیقت در نورز نهفته است و این حقیقت، آن است که بهار یک وعده و نشانه است. آن حقیقیت، بهار حقیقی است که خداوند به انسان وعده داده است که روزی محقق خواهد شد.

رییس جمهوری با اشاره به شرایط امروزی ایران اظهار داشت: شرایط امروز ایران ما، چه در داخل و چه در سطح بین المللی، بهترین شرایط در تاریخ این کشور است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر جهان خاطر نشان کرد: ایران به لطف شرایط مطلوب، امروز بر خلاف دیگر کشورها که دچار رکود اقتصادی سنگین شده اند، در جهت عکس حرکت کرده است.

رییس جمهوری در ادامه سخنانش با بیان اینکه تحریم دشمنان نمی تواند مانع از حرکت ملت ایران شود، گفت: در عرصه بین المللی همه بدون تردید اذعان دارند که ملت ایران قدرتمند ترین ملتهاست.

احمدی نژاد افزود: امروز اقتدار یک ملت، عبارت است از قدرت دفاع از حق خود و تاثیرگذاری بر مناسبات عالم؛ و نفوذی که امروز جمهوری اسلامی ایران در مناطق مختلف جهان به ویژه در منطقه دوردست آمریکای لاتین دارد سبب نگرانی قدرت های بزرگ به ویژه آمریکا شده است.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت فرهنگ برای جامعه انسانی گفت: روح انسان به واسطه پدیده ای به نام فرهنگ، زنده است و همه کارها باید با هدف ارتقاء فرهنگ انجام شود.

وی با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری در زمینه فرهنگ در بخش های گوناگون اظهار داشت: دولت برای بخش فرهنگ برای نخستین بار پیش بینی های بسیار مطلوبی برای سال جدید انجام داده است.

احمدی نژاد در خصوص ضرورت توجه به بخش فرهنگی در استان آذربایجان غربی نیز گفت: به دلیل توجه ویژه این استان به امر فرهنگ، برای اعتبارات فرهنگی این استان سقفی تعیین نکرده ایم و هر مقدار که در این استان پروژه فرهنگی اجرا شود، دولت اعتبار آن را تامین خواهد کرد.

رییس جمهوری همچنین با تاکید بر اهمیت توجه ویژه به بخش های کشاورزی، صنعت و اشتغال در آذربایجان غربی گفت: دولت در سال 89 بودجه بسیار خوبی به این زمینه ها اختصاص داده است که این نشانه نگاه ویژه دولت به بخش صنعت، کشاورزی و اشتغال آذربایجان غربی است.

احمدی نژاد به طرح مسکن مهر اشاره کرد و افزود: عزم دولت برای رفع مشکل مسکن، جدی است و مصمم است در سه سال آینده کاری کند که دیگر کسی در کشور دغدغه مسکن نداشته باشد.