هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 1 شهريور 1398
ساعت 11:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 16:23 2019-6-18 16:23:40
شناسه خبر : 321311
معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه ایران و جمهوری آذربایجان در کریدور شمال-جنوب قرار گرفته‌اند و این کریدور یکی از حساس‌ترین جایگاه‌های دنیا است گفت: پس از جمهوری آذربایجان، گرجستان هدف بعدی ایران گرجستان است تا مسیر برای اتصال به دیگر کشورهای اروپایی هموار شود.

به گزارش فارس، مهدی میراشرافی بعد از امروز در جریان افتتاح آزمایشی پروژه تیر الکترونیکی گمرک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در سالن تبلیغات اسلامی اظهار کرد: ایران و جمهوری آذربایجان در کریدور شمال-جنوب قرار گرفته‌اند و این کریدور یکی از حساس‌ترین جایگاه‌های دنیا است.

 

رئیس‌کل سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دو ماه پیش در راستای اجرایی شدن کنوانسیون تیر الکترونیکی مسیر میرجاوه-چابار-بمببی مورد بهره‌برداری قرار گرفت افزود: پس از جمهوری آذربایجان، گرجستان هدف بعدی ایران گرجستان است تا مسیر برای اتصال به دیگر کشورهای اروپایی هموار شود.

 

معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی یکی از راه‌های نزدیکی دو کشور به یک‌دیگر و ایجاد رفاه اجتماعی بین مردم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را افزایش سطح مبادلات تجاری دانست و گفت: جهت تحقق این مهم، نقش سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران بیش از دیگر دستگاه‌های اجرایی است.

 

میراشرفی شعار سال 2019 سازمان جهانی گمرک را مرزها و گمرکات هوشمند دانست و بیان کرد: E-TIR یکی از پروژه‌های در دست اجرای سازمان گمرکات جمهوری اسلامی ایران جهت هوشمندسازی گمرکات و مرزها است که بعد از ترکیه، جمهوری آذربایجان دومین تجربه ایران در بحث گمرک هوشمند است.

 

وی با بیان اینکه هم‌اکنون حدود 76 کشور در چهار قاره عضو کنوانسیون تیر الکترونیکی هستند تصریح کرد: رقابتی و مکانیزه شدن تبادل کالا، تسریع در حمل‌ونقل، کاهش تخلفات و حذف بروکراسی‌های اداری ازجمله مزیت‌های پروژه تیر الکترونیکی است که این افتخار نصیب دولت های ایران و آذربایجان شده است.

 

رئیس‌کل سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران روابط تجاری و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان را خوب ارزیابی کرد و افزود: امیدواریم مرز مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مرز دوستی، توسعه و رفاه اجتماعی بین دولت‌ها و ملت‌های دو کشور باشد.

 

به گزارش فارس، پروژه تیر الکترونیکی گمرکات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور «مهدی میراشرفی» معاون وزیر و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و «صفر مهدی‌اف» رئیس گمرک جمهوری آذربایجان به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.