هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 29 مهر 1398
ساعت 02:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 14:48 2019-6-18 14:48:51
شناسه خبر : 321294
هیأتی از شورای مشورتی سعودی امروز برای اولین بار قرار است در راستای توسعه روابط دو کشور به لبنان سفر کند.

به گزارش فارس، طبق اعلام قبلی قرار است که امروز (سه‌شنبه) یک هیأت شورای مشورتی سعودی در چارچوب کمیته دوستی پارلمانی سعودی-لبنان، وارد بیروت شود.

 

به نوشته پایگاه خبری روزنامه الجمهوریه لبنان، پس از این سفر قرار است سفرهای دیپلماتیک دیگری نیز انجام شود که طبق گفته یک منبع لبنانی این سفرها در راستای توسعه روابط دو کشور و در همه سطوح صورت می‌گیرد.

 

یک منبع دولتی لبنانی نیز مدعی شد که این سفر پیام مثبتی از سوی عربستان سعودی محسوب می‌شود مبنی بر اینکه ریاض در راستای افزایش سطح روابط سیاسی و پارلمانی با لبنان جدی است.

 

او همچنین گفت که عربستان سعودی تلاش دارد در فضای سیاسی و اقتصادی لبنان اعتمادسازی کند و کمیته دوستی پارلمانی دو کشور نیز در راستای از بین بردن موانع همکاری‌ها گام بر می‌دارد.

 

این سفر در حالی صورت خواهد گرفت که هفته گذشته توئیت‌های «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان در خصوص کارگران سعودی مقیم در لبنان جنجال برانگیز شده بود. جبران باسیل در چند رشته توئیت خواستار اعطای اولویت به نیروی کار لبنانی شده و از نیروی کار خارجی در لبنان نظیر سوری، فلسطینی و حتی سعودی، فرانسوی و آمریکایی انتقاد کرده بود.

 

سعودی‌ها پس از آن با حمله به جبران باسیل مدعی شده بودند که هیچ کارگر عربستانی در لبنان وجود ندارد و باسیل را به بیان سخنان «نژادپرستانه» متهم کرده بودند. کار به جایی کشید که «سعد الحریری» نخست‌وزیر همسو با ریاض نیز وزیر خارجه کابینه خود را توبیخ کرد.