هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 22 مرداد 1399
ساعت 04:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 14:42
سه شنبه 28 خرداد 1398 14:41 ساعت
2019-6-18 14:42:34
شناسه خبر : 321292
وزرای جدید کابینه قزاقستان در مراسمی با حضور نخست وزیر این کشور سوگند وفاداری یاد کردند.

به گزارش فارس، «آسخات آیماگامبیت اف»، «مغزوم میرزاقالی اف» و «آقکتاتی رائمقول اوا» در مراسمی با حضور «عسکرمامین» نخست وزیر این کشور سوگند وفاداری یاد کردند.

وزرای جدید تجارت و همگرایی، محیط زیست و منابع طبیعی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش، تجارت و همگرایی قزاقستان با دستور رئیس جمهور این کشور در این مراسم سوگند وفاداری یاد کردند.

 

متن سوگند وفاداری چنین است: در قبال مردم و رئیس جمهور قزاقستان قسم می‌خورم که تمام قدرت و دانش خود را برای توسعه اقتصادی و معنوی جمهوری قزاقستان صرف و قانون اساسی و سایر قوانین دولت را به طور جدی رعایت می‌کنم.

 

در تمامی گام‌های خود از اصول قانونی و عدالت، درک متقابل مدنی، بین‌المللی و بین مذهبی پیروی کنم و برای تقویت نظامی دولت و اعتبار کشور خود در جامعه جهانی تلاش خواهم کرد.

 

طبق دستور رئیس جمهور قزاقستان از 17 ژوئن سال جاری میلادی در قلمروقزاقستان وزارتخانه‌های تجارت و همگرایی با واگذاری اختیارات در زمینه سیاست داخلی و خارجی، هماهنگ سازی و ترویج صادرات، تنظیم فنی و استاندارد‌سازی آن، وزارت محیط زیست، زمین شناسی و منابع طبیعی با واگذاری اختیارات حفظ محیط زیست، نظارت بر استفاده منطقی از منابع طبیعی در حوزه زمین شناسی و بازتولید پایگاه معدنی کشور ایجاد شدند.

 

مسائل مربوط به تامین آب، فاضلاب و زباله‌های جامد نیز در صلاحیت وزارت زیست محیطی، زمین شناسی و منابع طبیعی می‌باشد.

 

همچنین وزارت توسعه دیجیتال، دفاع و صنایع هوا و فضا قزاقستان به وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری و صنایع هوا و فضا تغییر نام داد.