هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 22:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 12:49
سه شنبه 28 خرداد 1398 12:45 ساعت
2019-6-18 12:49:33
شناسه خبر : 321277
وزارت خارجه عربستان سعودی همزمان با مرگ «محمد مرسی» گروه اخوان‌المسلمین را بار دیگر تروریستی خواند و عامل به وجود آمدن داعش و القاعده دانست.

به گزارش فارس، وزارت خارجه عربستان سعودی شب گذشته (دوشنبه) همزمان با اعلام فوت «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر و عضو گروه اخوان المسلمین، این گروه را بار دیگر تروریستی خواند.

این وزارتخانه با انتشار یک اینفوگرافی در صفحه توئیتر خود مدعی شد که گروه اخوان‌المسلمین، اصل تروریسم و همچنین منشأ بروز گروه‌هایی مثل القاعده، النصره و داعش است؛ گروهی از نظر عربستان سعودی یک گروه تروریستی است و برای دست یابی به اهداف خود دست به خشونت می‌زند و ادعا می‌کند که نماینده اسلام میانه‌رو است.

در این اینفوگرافی، همچنین آمده است که اخوان‌المسلمین خون مخالفان خود را مباح می‌داند و دست به عملیات‌های ترور و انتحاری می‌زند.

 

عربستان سعودی اسفند سال 1392 گروه اخوان المسلمون را در فهرست گروههای تروریستی قرار داد و اعلام کرد که حتی ابراز همبستگی با این گروه در عربستان، جرم محسوب می‌شود.

انتشار این شبه‌بیانیه که همزمان با مرگ محمد مرسی بعنوان اولین رئیس‌جمهور برخاسته از اخوان‌المسلمین همراه شده، اعتراض برخی از کاربران را نیز موجب شده و آن‌ها نوشته‌اند که ریاض به جای صدور بیانیه تسلیت، دست از «کینه‌ورزی» به اخوان‌المسلمین بر نمی‌دارد.

«محمد مرسی عیسی العیاط» رئیس‌جمهور سابق مصر و مشهور به محمد مُرسی روز دوشنبه هنگام جلسه محاکمه‌ فوت کرد.

گروه اخوان‌المسلمین مصر در نخستین واکنش خود به فوت محمد مُرسی، دولت مصر را مسئول این حادثه دانست و آن را «قتل عمد» خواند.