هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 14 مهر 1398
ساعت 02:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 10:44 2019-6-18 10:44:10
شناسه خبر : 321248
گروه‌های فلسطینی در بیانیه‌هایی فوت رئیس‌جمهور سابق مصر را تسلیت گفتند و اعلام کردند،‌ وی در طول زندگی همواره حامی مسأله فلسطین بود.

به گزارش فارس، «محمد مُرسی عیسی العیاط» رئیس‌جمهور سابق مصر و مشهور به محمد مرسی دوشنبه (دیروز) هنگام جلسه محاکمه‌ فوت کرد و امروز تحت تدابیر شدید امنیتی در شرق قاهره دفن شد.

حماس

حماس با صدور بیانیه‌ای فوت محمد مرسی را «مصر، ملت فلسطین و جهان عرب و اسلام» تسلیت گفت.

بر اساس گزارش وب‌سایت حماس، در این بیانیه آمده است: مرسی پس از طی مسیر مبارزه‌ طولانی در راستای خدمت به مصر، ملت آن، مسائل امت و در رأس آنها مسأله فلسطین و مبارزه با دشمن صهیونیستی فوت کرد و از زمانی که عضوی در پارلمان مصر بود در راستای دفاع از قدس و مسجدالاقصی، بسیار تلاش کرد.

حماس تأکید کرد، ساکنان غزه مواضع مرسی و تلاش‌های او برای کاستن از محاصره این منطقه را از یاد نخواهد برد.

جهاد اسلامی

جهاد اسلامی هم بیانیه‌ای صادر و فوت محمد مرسی را تسلیت گفت. در اینبیانیه آمده است: محمد مرسی زندگی‌اش را در راستای دفاع از مسائل امت و در رأس آنها مسأله فلسطین، قدس و مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی گذراند.

بیانیه گروه‌های مقاومت

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای فوت محمد مرسی هنگام محاکمه را تسلیت گفتند و اعلام کردند: ما امروز مرسی را با مواضع مردانه‌اش از دست دادیم در زمانی که کشورهای عربی به عادی‌سازی روابط فرا می‌خوانند و در تلاشی ناامیدانه می‌خواهند مفهوم دشمن را در منطقه تغییر دهند.

گروه اخوان‌المسلمین مصر در نخستین واکنش خود به فوت محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق این کشور، دولت مصر را