هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 17:30
دوشنبه 27 خرداد 1398 17:13 ساعت
2019-6-17 17:30:13
شناسه خبر : 321230
وزیر خارجه انگلیس درباره توهین ترامپ به شهردار لندن گفت: درباره صادق‌خان ۱۵۰% با ترامپ موافقم.

به گزارش مهر، جرمی هانت وزیر خارجه کنونی انگلیس و از گزینه های مطرح برای جانشینی ترزا می نخست وزیر مستعفی این کشور امروز دوشنبه در سخنانی گفت: درباره صادق‌خان ۱۵۰% با ترامپ موافقم.

 

وزیر خارجه کنونی انگلیس در این خصوص گفت: ترامپ رویکرد خود را دارد. اما ۱۵۰% موافقم که خان باید تمرکز بیشتری بر جرائم مرتبط با چاقو داشته باشد و کمتر به سیاست بپردازد.

 

گفتنی است، «دونالد ترامپ» که در ماه جاری پیش از سفر به انگلیس شهردار لندن را مورد انتقاد قرار داده بود بار دیگر به «صادق خان» حمله کرد.

 

ترامپ پیشتر با اشاره به اخبار افزایش قتل‌های انجام شده با چاقو در لندن به انتقاد از صادق خان پرداخت و در پیامی توئیتری نوشت: لندن در اسرع وقت نیاز به شهرداری جدید دارد. خان فاجعه است و مدام بدتر می‌شود. او فاجعه‌ای ملی است که در حال ویران کردن شهر لندن است.

 

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس نیز این اقدام ترامپ را محکوم کرد.

 

رهبر حزب کارگر انگلیس در این خصوص در پیامی توئیتری نوشت: کاملاً دردناک است ببینیم دونالد ترامپ از تراژدی کشته شدن مردم برای حمله به شهردار استفاده می‌کند. صادق‌خان به درستی از نیروهای پلیس حمایت می کند تا کارشان را انجام دهند. آنها زمانی که نیاز داریم گردهم بیاییم به دنبال تفرقه هستند.

 

این درحالیست که سخنگوی صادق خان نیز در پاسخ به اهانت های ترامپ گفته بود: شهردار لندن با قربانیان و خانواده‌های آنها (که کشته شده اند) ابراز همدردی کرده و وقتش را برای پاسخگویی به این نوع توییت ها تلف نمی‌کند.