هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 مهر 1399
ساعت 23:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 17:26
دوشنبه 27 خرداد 1398 17:13 ساعت
2019-6-17 17:26:13
شناسه خبر : 321226
یک شبکه سعودی به نقل از منابع خود مدعی شد، آمریکا به اطلاع فرمانده ارتش لبنان رسانده در هر رویارویی احتمالی آینده میان حزب‌الله و رژیم صهیونیستی، ارتش لبنان نباید وارد عمل شود.

به گزارش فارس، «ژوزف عون» فرمانده ارتش لبنان اردیبهشت‌ماه سال جاری (1398) در رأس هیأتی عالیرتبه به آمریکا رفت و با برخی مقامات این کشور دیدار کرد.

 

شبکه سعودی «العربیه» به نقل از منابع خود نوشت: آمریکایی‌ها به اطلاع فرمانده ارتش لبنان رسانده‌اند هر رویارویی آینده میان حزب‌الله و اسرائیل تنها به معنای رویایی میان دوطرف است؛ ارتش لبنان نباید در حمایت از حزب‌الله وارد این درگیری‌ها شود و ارتش باید زیرساخت‌های لبنان را از حملات اسرائیل دور نگه دارد.

 

در ادامه این گزارش آمده، آمریکا همچنین از ارتش لبنان درخواست کرده نقشی پررنگ‌تر در جنوب (مرز لبنان با فلسطینی اشغالی) ایفا کند خصوصا پس از کشف تونل‌هایی در این منطقه که رژیم صهیونیستی ادعای آن را دارد.

 

آمریکا در حالی از سال 2005  کمک به ارتش لبنان را با ارسال تجهیزات نظامی به ارزش 2.3 میلیارد دلار آغاز کرده که نیروی مقاومت حزب الله از قدرت زیادی در این کشور برخوردار شده است.

 

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دیماه گذشته یک بسته کمک نظامی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای ارتقاء تانک‌ها و بالگردهای ارتش لبنان به این کشور تحویل داد.

پایگاه المانیتور که در آن زمان این خبر را گزارش داد، نوشت هدف دولت آمریکا از این اقدام، کاستن از نفوذ حزب‌الله در مناسبات داخلی لبنان است. وزارت دفاع آمریکا پیش از این اعلام کرده قصد دارد به منظور مهار نفوذ گروه حزب‌الله توانمندی‌های ارتش لبنان را ارتقا دهد.