هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 14:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 17:12
دوشنبه 27 خرداد 1398 17:02 ساعت
2019-6-17 17:12:35
شناسه خبر : 321223
تعدادی از گروه‌های لیبیایی امروز در نشستی در قاهره بر حمایت از عملیات نیروهای شرق لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر برای تصرف طرابلس تأکید کردند.

به گزارش فارس، شماری از گروه‌های لیبی امروز دوشنبه نشستی را در یکی از هتل‌های قاهره برگزار کردند.

در این نشست تعداد زیادی از شخصیت‌های ملی، شیوخ و سرشناسان قبایل لیبی حضور داشتند و طی آن بر حمایت از عملیات نیروهای حفتر برای تصرف طرابلس تأکید شد.

طبق گزارش وبگاه «الیوم‌السابع»، «مصطفی الزائدی» دبیرکل جنبش «الشعبیة الوطنیة» گفت که هدف از مشارکت شیوخ قبایل در این نشست، حمایت از ارتش ملی لیبی تحت امر حفتر است.

وی تصریح کرد که عملیات نیروهای شرق لیبی علیه گروه‌های تروریستی و شبه‌نظامیان برای ریشه‌کنی گروه‌های افراطی و تروریستی در لیبی ضروری است و تلاش‌هایی برای بدنام کردن نیروهای شرق لیبی در جریان است.

الزائدی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح لیبی برای ساختن دولت مدنی تلاش می‌کنند، تأکید کرد که «ما به قاهره آمدیم تا تأکید کنیم که ملت لیبی حامی عملیات نیروهای مسلح علیه تروریسم است».

مشارکت شیوخ قبایل لیبی در نشست قاهره در حالی است که پیش از این برخی منابع خبری از اقدام امارات و مصر مبنی بر ارائه مبالغ مالی به قبایل لیبی جهت کسب حمایت آن‌ها از حفتر خبر داده بودند.

حمایت این گروه‌ها از استمرار عملیات‌ نیروهای حفتر در طرابلس در حالی است که «فائز السراج» رئیس دولت وفاق ملی لیبی روز یکشنبه (دیروز) خواستار برگزاری کنفرانسی با هماهنگی هیأت سازمان ملل و مشارکت تمامی ارکان لیبی جهت توافق درباره نقشه راه آینده در این کشور شد.

وی گفت که ما خواهان گفت‌وگوی جامع با نظارت سازمان ملل برای دستیابی به نقشه راه و برگزاری انتخابات سراسری در لیبی هستیم.