هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 مهر 1398
ساعت 01:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 12:16 2019-6-17 12:16:41
شناسه خبر : 321141
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما همچنان آقای شهیدی را در میز محاکمه مجلس و قانون خواهیم کشاند و خواهیم پرسید چرا همچنان از بازنشستگان آن هم خلاف قانون در مشاغل مختلف استفاده می‌کنند؟
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما همچنان آقای شهیدی را در میز محاکمه مجلس و قانون خواهیم کشاند و خواهیم پرسید چرا همچنان از بازنشستگان آن هم خلاف قانون در مشاغل مختلف استفاده می‌کنند؟
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ۲۰ خرداد پشت تریبون مجلس رفت و از حضور ۲۷ بازنشسته بنیاد شهید که هم چنان خلاف قانون بازنشستگی بر سر کار خود هستند و بعضا سمت‌های بالایی هم دارند، خبر داد. 
 
این صحبت واکنش هایی را از طرف مسئولان بنیاد شهید در پی داشت. آنها این موضوع را تکذیب کردند و گفتند اگر مصداقی وجود دارد باید بیان شود. خبر تکمیلی این موضوع را می‌توانید اینجا بخوانید. 
 
در ادامه این اخبار میرمرادی معاون توسعه و تعاون که خود نیز نامش در این لیست قرار دارد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: «من هنوز شامل قانون بازنشستگی نمی‌شوم.»
 
ابوترابی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد: این لیست کامل تر شده و افراد بسیاری در آن اضافه شدند. 
 
وی ادامه داد: هم لیست بازنشستگان در بنیاد شهید بیشتر شده و هم طبق استعلامات ما از بیمه مشخص شد ۴۰ نفر بازنشسته در بانک دی و ۱۹ بازنشسته هم در سازمان اقتصادی کوثر که هر دو از زیر مجموعه های بنیاد شهید هستند، مشغول به کارند. برخی در موسسه کوثر مدیرعامل، مدیر املاک، مدیر فروش و پست‌های این چنینی دارند.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برخی افراد هم با گرفتن پست مشاور و ادامه دادن به کار خود در پی دور زدن قانون هستند. 
 
وی گفت: ن.ن و م.ش و م.م از جمله افراد بازنشسته شاغل در بنیاد شهید هستند که اتفاقا پست های بالا و مهمی نیز دارند. خوب است این نکته را هم بگویم، بنا بر گفته کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، کسانی که پس از بازنشستگی همچنان بر سرکار باشند در بحث ردصلاحیت‌شان حتما موثر است. 
 
ابوترابی با بیان اینکه خبرهایی نیز به دست بنده رسیده مبنی بر اینکه در دو روز گذشته تعدادی از این افراد بدون سر و صدا از کار برکنار شدند، ادامه داد: ما همچنان آقای شهیدی را در میز محاکمه مجلس و قانون خواهیم کشاند و خواهیم پرسید چرا همچنان از بازنشستگان آن هم خلاف قانون در مشاغل مختلف استفاده می‌کنند؟ 
 
وی در پایان تأکید کرد: لازم به ذکر است تمام اسامی افرادی که در این لیست قرار دارند با کد ملی‌شان سابقه بیمه آنها از طریق تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و همگی شامل قانون بازنشستگی می‌شوند.