هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 15:56 2019-6-16 15:56:57
شناسه خبر : 321090
فعالان مخالف سیاست های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با حضور در خیابان های سراسر این کشور خواستار استیضاح رئیس جمهور این کشور شدند.
 فعالان مخالف سیاست های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با حضور در خیابان های سراسر این کشور خواستار استیضاح رئیس جمهور این کشور شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فاکس نیوز، این گروه از فعالان در اعتراضات روز شنبه خود تلاش کردند فشارها بر رهبران کنگره را برای حمایت از اقدامات برای برکناری ترامپ افزایش دهند.
 
در مطلبی که در تارنمای «#استیضاح ترامپ: اقدام برای دفاع از دموکراسی» از سوی گروه چپ گرای «Move on» منتشر شده، آمده است: سو استفاده ترامپ ازجوامع و کشور ما به اقدامی از سوی کنگره نیاز دارد که از مسئولیت و اختیارات پاسخگو دانستن رئیس جمهور برخوردار است. گام اساسی بعدی بررسی این موضوع است که آیا واقعاً به تهیه پیش نویس استیضاح نیاز هست یا نه»
 
سازمان دهندگان این اعتراضات انتظار دارند معترضان بر اساس قانون عمل کرده و از هرگونه رویارویی خودداری کنند.
 
بر اساس گزارش فاکس نیوز، این اعتراضات سراسری بوده اما کالیفرنیا ظاهراً مهم‌ترین ایالت محل برگزاری اعتراضات بوده است. این رسانه به نقل از گزارش روزنامه «مرکوری نیوز» شهر سن خوزه ایالت کالیفرنیا گزارش داد که انتظار می‌رفت بیش از ۱۴۰ گردهمایی اعتراضی در جنوب کالیفرنیا و سراسر کشور برگزار شود.
 
این رسانه افزود؛ اعتراضات از «سیل بیچ» شهری در ایالت کالیفرنیا آغاز شد. برخی از اعتراضات با حمایت قانونگذاران دموکرات مواجه شد.
 
اعتراضات اخیر در آمریکا همزمان با درخواست جناح چپ حزب دموکرات برای استیضاح ترامپ به دلیل انتشار گزارش مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا انجام شده است.
 
در حالی که این گزارش به شواهد کافی در متهم کردن تیم ترامپ به تبانی با روسیه دست نیافت و از متهم کردن ترامپ به مانع تراشی در روند اجرای عدالت خودداری کرد، دموکرات‌ها مدعی اند که این گزارش ابهامات بیشتری را درباره هر دوی این مسائل مطرح کرده است. این موضوع باعث شده که آنها خواستار تحقیقات بیشتری در مجلس نمایندگان آمریکا بشوند.
 
«آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه هفته پیش دومین نشست بررسی آنچه که وی «نتایج مخرب» گزارش «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیقات روسیه نامیده است، برگزار کرد. جمهوری خواهان با محکوم کردن این نشست آن را «نمایشی مضحک» توصیف کردند.
 
تلاش‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ با توجه به در اکثریت بودن نمایندگان دموکرات ممکن است موفقیت آمیز باشد اما پیش بینی می‌شود در سنا که تحت کنترل جمهوری خواهان است، شکست بخورد.
 
«نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که تاکنون شیوه محتاطانه ای در استیضاح ترامپ اتخاذ کرده گفته است استیضاح در حزب ما نزدیک نیست. البته از روی میز هم برداشته نشده است.
 
وی گفت: من فکر نمی‌کنم که باید رئیس جمهور را به دلایل سیاسی استیضاح کرد و فکر هم نمی‌کنم که باید او را به دلایل سیاسی استیضاح نکنیم.