هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 13:34 2019-6-16 13:34:35
شناسه خبر : 321040
رئیس جمهور آمریکا خبر حملات سایبری این کشور به زیر ساخت های روسیه را تکذیب کرد.
رئیس جمهور آمریکا خبر حملات سایبری این کشور به زیر ساخت های روسیه را تکذیب کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گزارش روزنامه نیویورک تایمز مبنی بر افزایش حملات سایبری آمریکا علیه روسیه را تکذیب و این روزنامه به ارتکاب «اقدام خیانت‌آمیز» علیه کشور متهم کرد.
 
ترامپ در همین رابطه در پیامی اعلام کرد: آیا شما باور می‌کنید که نیویورک تایمز شکست خورده داستانی نوشته باشد مبنی بر اینکه آمریکا به طور قابل ملاحظه‌ای حملات سایبری خود به روسیه را افزایش داده است. این خیانت مجازی از سوی روزنامه‌ای که زمانی بزرگ بوده، حتی اگر برای کشور ما بد و همچنان درست نباشد، ناامیدکننده است. امروز هر چیزی از رسانه‌های فاسد ما بر می‌آید. آن‌ها هر کاری که بتوانند انجام می‌دهند و می‌گویند و کوچک‌ترین توجهی به پیامدهای آن ندارند. آن‌ها بزدل‌های واقعی هستند و بدون شک دشمن مردم.
 
روز نامه نیویورک تایمز گزارش داده بود که آمریکا در حال انجام حملات سایبری علیه روسیه است و زیرساخت‌های این کشور هدف اصلی این حملات هستند.
 
بیشترین میزان حملات سایبری آمریکا علیه روسیه، به تأسیسات نیروگاهی و تولید برق روسیه بوده است.
 
به نوشته نشریه نامبرده، آمریکا از سال ۲۰۱۲ به بررسی امکان تحت کنترل قرار دادن شبکه‌های برق روسیه پرداخت. اما هم اکنون این استراتژی حالت تهاجمی بخود گرفته است.