هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 مرداد 1399
ساعت 05:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 خرداد 1398 ساعت 10:29
شنبه 25 خرداد 1398 10:19 ساعت
2019-6-15 10:29:57
شناسه خبر : 320876
نخست وزیر ژاپن به حادثه دو نفتکش در دریای عمان واکنش خاصی نشان داد.
نخست وزیر ژاپن به حادثه دو نفتکش در دریای عمان واکنش خاصی نشان داد.
نخست وزیر ژاپن به حادثه دو نفتکش در دریای عمان واکنش خاصی نشان داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ژاپن تایمز، نخست وزیر ژاپن روز گذشته پس از گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بدون اشاره به نام کشور یا گروهی که مسئول حمله به دو تانکر نفتی در نزدیکی تنگه هرمز بوده‌اند، این اقدام را محکوم کرد.
 
آبه که پس از دیدار دو روزه از تهران به توکیو بازگشته بود به نام هیچ کشوری به عنوان مظنون اصلی در حملات اشاره نکرد؛ این درحالی است که آمریکا انگشت اتهام خود را به سمت ایران گرفته است.
 
با اینحال آبه تاکید کرد که کشورش باوجود تشدید تنش در خاورمیانه به تلاش با جامعه بین الملل برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه ادامه خواهد داد.
 
نخست وزیر ژاپن پس از تماس تلفنی 30 دقیقه ای با ترامپ به خبرنگاران گفت: معتقدم تمام طرفهای درگیر باید برای ممانعت از ایجاد شرایط غیرقابل پیش بینی و هرگونه عامل تنش زا خویشتن داری بیشتری از خود نشان دهند.
 
آبه واکنشی به موضوع دریای عمان واکنش نشان نداد و گفت: ترامپ از سفر من به ایران و تلاشهای انجام شده تشکر کرد.
 
"یوتاکا کاتادا" رئیس ژاپنی شرکت کوکوکا سانجیو روز جمعه اعلام کرد: کارکنان کشتی ما شاهد این بوده‌اند که کشتی با یک شیء پرنده مورد حمله قرار گرفته است.
 
به نوشته نیویورک تایمز، صحبت‌های این فرد ژاپنی دستکم بخشی از اظهارات مقامات آمریکا مبنی بر اینکه ایران عامل حمله بوده را زیر سوال برد.