هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 11:43 2019-6-13 11:43:02
شناسه خبر : 320743
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: سال قبل وام‌های کمیته امداد با کارمزد سه درصد بود و امسال اعلام کردیم که به صفر می‌رسد و هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کنیم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: سال قبل وام‌های کمیته امداد با کارمزد سه درصد بود و امسال اعلام کردیم که به صفر می‌رسد و هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کنیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، پرویز فتاح صبح امروز در جشن کرامت آفتاب و بهره‌برداری از 520 نیروگاه خورشیدی خانواده مددجویان کمیته امداد استان کرمان در گلزار شهرستان بردسیر اظهار داشت: مردم کرمان در سال گذشته 96 میلیارد تومان کمک‌های خود را به کمیته امداد داده‌اند.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور افزود: بالاترین دغدغه ما در کرمان مسکن مددجویان بود و 6 هزار و 900 واحد را باید احداث می‌کردیم که در توافق انجام شده، با مشارکت دولت و کمیته امداد 5 هزار مسکن ساخته خواهد شد.
 
فتاح با بیان اینکه صف جهیزیه نوعروسان و صف وام 5 میلیون تومانی قرض‌الحسنه را را در استان کرمان برداشته‌ایم، اضافه کرد: سال قبل یک‌هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال در کشور داشتیم که بیشتر از آن را دریافت کردیم.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اظهار داشت: در استان کرمان هم 113 میلیارد تومان از مجموعه منابع در نظر گرفته شده برای اشتغال عمل کردند که این سهمیه امسال به 265 میلیارد تومان افزایش یافته است.
 
وی همچنین به افزایش سقف وام‌های اشتغال به 50 میلیون تومان اشاره کرد و گفت: در کل کشور 650 هزار طرح اشتغال در جریان داریم و هر کدام که به حداقل دستمزد برسند، خودکفا شده و از حمایت کمیته امداد خارج می‌شوند.
 
فتاح اظهار داشت: به واسطه طرح‌های خوداتکایی و خوداشتغالی، سال قبل 37 هزار خانواده خروجی از کمیته امداد داشتیم، خودکفایی و اشتغال بالاترین هدف کمیته امداد است و در کنار آن به مسکن و خدمات حمایتی مددجویان نیز توجه می‌شود.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: طبق اعلام بانک مرکزی، خوش حساب‌ترین افراد در نظام بانکی جامعه هدف کمیته امداد هستند.
 
وی با بیان اینکه تمام وام‌های کمیته امداد قرض‌الحسنه هستند، عنوان کرد: وام‌ها را از قرض‌الحسنه آن طرف‌تر نبریم، چون مردم و تولید ضرر می‌کند.
 
فتاح افزود: سال قبل وام‌های کمیته امداد با کارمزد سه درصد بود و امسال اعلام کردیم که به صفر می‌رسد و هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کنیم.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از اختصاص سهمیه یک‌هزار واحد نیروگاه دیگر به استان کرمان خیر داد و گفت: 600 واحد برای شمال کرمان و 400 واحد برای جنوب استان در نظر گرفته شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: هزینه احداث هر نیروگاه 27 میلیون تومان بوده که به دلیل تورم‌ها به 42 میلیون افزایش یافت، به هر کدام از واحدها 10 میلیون تومان یارانه پرداخت شد.
 
فتاح با بیان اینکه طی سال گذشته 294 میلیارد تومان در کرمان مستمری مددجویان کمیته امداد پرداخت شده است، گفت: در مجموع 659 میلیارد تومان موارد پرداختی به مددجویان و نیازمندان استان کرمان در سال گذشته بوده است.
 
وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی کمک کنند که سهام عدالت به صاحبان آن برگردد، افزود: یارانه دهک‌های بالا حذف شود و به دهک‌های پایین اضافه شود، حتما مجلس و دولت می‌توانند در این شرایط اقتصادی کاری کنند.
 
وی افزود: سال گذشته در استان کرمان به دلیل شرایط اقتصادی، 30 هزار خانواده برای تحت پوشش از تبصره 14 اضافه کردیم، باید چترمان را باز کنیم و این نیازمند قانون است.