هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 شهريور 1398
ساعت 21:48
به روز شده در :
پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 11:37 2019-6-13 11:37:38
شناسه خبر : 320739
رئیس کمیته امداد امام(ره) با اشاره به اینکه امسال ۵ هزار واحد مسکونی توسط کمیته امداد و دولت برای مددجویان در کرمان احداث می‌شود گفت: سقف وام اشتغالزایی کمیته امداد تا ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
رئیس کمیته امداد امام(ره) با اشاره به اینکه امسال ۵ هزار واحد مسکونی توسط کمیته امداد و دولت برای مددجویان در کرمان احداث می‌شود گفت: سقف وام اشتغالزایی کمیته امداد تا ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، پرویز فتاح صبح امروز در جشن کرامت آفتاب و آئین افتتاح 520 واحد نیروگاه خورشیدی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اظهار داشت: از مردم استان کرمان تشکر می‌کنم چرا که این مردم در سال گذشته 96 میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد کمک کردند.
 
وی با بیان اینکه ثروت عظیم کشور ما مردم هستند که ارزش کار خیر را خوب می‌دانند گفت: در استان کرمان 11 هزار یتیم زیرپوشش کمیته امداد داریم که 26 هزار کرمانی حامی آنها هستند و این نشان از روح بلند کرمانی‌هاست.
 
رئیس کمیته امداد امام(ره) با اشاره به اینکه بزرگترین دغدغه ما در استان کرمان مسکن مددجویان است عنوان کرد: 6 هزار و 900 واحد مسکونی نیاز کرمان بود که امسال 5 هزار واحد مسکونی توسط کمیته امداد و دولت برای مددجویان در کرمان احداث می‌شود.
 
وی با بیان اینکه سال قبل 26 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است گفت: در سال گذشته هزار و 400 میلیارد تومان در کل کشور وام پرداخت کردیم که سهم کرمان بیش از 113 میلیارد تومان بوده است.
 
فتاح با اشاره به اینکه امسال این مبلغ به بیش از دو برابر رسیده ‌و جای قدردانی از بانک‌ها دارد افزود: کمیته امداد مددجو را قبل، حین و بعد از دریافت وام کمک می‌کند و تا به سوددهی نرسد کار را رها نمی‌کند.
 
وی با بیان اینکه سقف وام تا 50 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است گفت: اشتغال و خودکفایی برای ما در کمیته امداد بالاترین هدف است و امروز در سطح کشور 650 طرح اشتغال در حال اجرا داریم.
 
رئیس کمیته امداد امام(ره) با اشاره به اینکه پس از اشتغال و خودکفایی بحث مسکن را برای مددجویان زیرپوشش این نهاد پیگیری می‌کنیم بیان کرد: خوش حساب‌ترین افراد در نظام بانکی جامعه هدف کمیته امداد هستند و این ادعای بانک مرکزی و تمام بانک‌هاست.
 
وی با بیان اینکه تمام وام‌های ما قرض‌الحسنه است و سود زیادی ندارد گفت: امسال اصلا کارمزد هم نخواهیم گرفت و می‌دانیم و اعتقاد داریم که برکت می‌کند.
 
فتاح با اشاره به اینکه امسال 600 پنل خورشیدی جدید در شمال استان کرمان و 400 پنل خورشیدی نیز در جنوب استان کرمان احداث می‌شود افزود: در مجموع هزار نیروگاه 5 کیلوواتی جدید در استان کرمان امسال وارد مدار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه به نیروگاه‌های خورشیدی قبلی مبلغ 10 میلیون تومان یارانه داده‌ایم که از کمک‌های مردمی است گفت: کرمان ظرفیت بیشتری برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی نسبت به سایر نقاط کشور دارد.