هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 19 شهريور 1398
ساعت 11:36
به روز شده در :
چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 18:01 2019-6-12 18:01:58
شناسه خبر : 320675
اوپراتور وبسایت نئونازی که به مجری مسلمان یک رادیوی آمریکایی تهمت تروریست زده بود، از طرف دادگاه فدرال محکوم شناخته شد.

به گزارش فارس، اوپراتور وبسایت نئونازی که به «دین عُبیدالله» مجری رادیو سایریوس اکس‌ام شو تهمت تروریست زده بود از طرف دادگاه فدرال آمریکا محکوم شناخته شد.

 

بنابر این محکومیت، قاضی خسارت یک میلیون دلاری علیه این فرد نئونازی با نام «اندرو آنجلین» تعیین کرده است.

 

عبیدالله که علاوه بار اجرای برنامه معروف رادیویی، کمدین و ستون‌نویس «دیلی بیست» است. او اظهار داشت که آنجلین به او اتهام بی‌اساس زده و او را مغز متفکر عملیات تروریستی بمب‌گذاری در کنسرت «آریانا گرانده» در لندن خوانده است.

 

عبیدالله گفته که پس از ابراز این اتهام‌ها و انتشار آن در سایت نئونازی‌ها در سال ۲۰۱۷ و بازنشر آن در دیگر سایت‌های فضای مجازی، این عمل و تهمت ناروا باعث شده که وی با موارد متعدد تهدید به مرگ مواجه شود. این فرد نئونازی به گونه‌ای این اتهامات را به عبیدالله وارد کرده که با ساخت یک پیام توئیتری جعلی منتسب به عبیدالله برای فریب خواننده‌ها استفاده کرده و او را مسئول اصلی حمله تروریستی مرگبار سال ۲۰۱۷ سالن کنسرت لندن نشان داده که باعث بروز خطرات و دردسرهای بسیار جدی برای این چهره رسانه‌ای شده است.

 

عبیدلله درخواست جبران خسارت ۲۵۰ هزار دلاری و نیز خسارت کیفری یک میلیون دلاری خود را علیه آنجلین و شرکتش به دادگاه ارائه کرده است و در آن عنوان کرده که آنجلین به او برچسب تروریست زده، به حریم خصوصی‌اش تجاوز کرده و به صورت تعمدی به او آسیب روانی وارد کرده است.

 

این فرد نئونازی، نام سایت خود را از یک روزنامه که پروپاگاندای تفکر نازی را چاپ و منتشر می‌کرده، گرفته است. آنجلین علاوه بر عبیدلله، از جانب چندین نفر دیگر مورد پیگرد قضایی قرار گرفته است.