هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 شهريور 1398
ساعت 01:30
به روز شده در :
چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 17:54 2019-6-12 17:54:12
شناسه خبر : 320672
رئیس بنیادمسکن گفت: برای نخستین‌بار دولت تصویب کرده است که تا سقف 45 میلیون تومان به کسبه برای کسب و کار وام بلاعوض داده شود.

به گزارش فارس، علیرضا تابش عصر امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اغلب سیل‌زدگان پلدختری وام‌های بلاعوض تعمیراتی را دریافت کرده‌اند.

 

 وی خاطرنشان کرد: کسانی که از مصوبه اخیر یعنی 2500 میلیارد تومانی که قرض الحسنه بود از هفته جاری موانع آن برطرف خواهد شد و سیل زدگان قادر به دریافت تسهیلات هستند.

 

رئیس بنیادمسکن با بیان اینکه پی‌کنی و پی‌ریزی واحدهای احداثی نیز آغاز شده است، افزود: از هفته آینده تسهیلات این گروه نیز قابل پرداخت است.

 

تابش با اشاره به پرداخت وام بلاعوض تعمیری به واحدهای تجاری خسارت دیده بیان داشت: خوشبختانه برای نخستین‌بار دولت تصویب کرده است که تا سقف 45 میلیون تومان به کسبه برای کسب و کار وام بلاعوض داده شود.

 

وی اظهار داشت: پرداخت وام بلاعوض کسب و کار از هفته آینده شروع خواهد شد، ضمن اینکه این مهم به رونق و عادی سازی شهر کمک شایانی می کند.

 

رئیس بنیادمسکن در خصوص دیواره ساحلی پلدختر نیز گفت: طراحی مجددی توسط مهندسین مشاور ذی‌صلاح برای این دیواره انجام شده و پس از ارسال به وزارت نیرو و آب منطقه‌ای و در صورت تائید، اقدامات بعدی انجام می‌شود.

 

تابش با بیان اینکه تجهیز کارگاه و شمع‌کوبی‌های دیواره ساحلی شروع شده است، گفت: امیدوارم تا پایان سال جاری دیواره بسیار مستحکم و اصولی را در دو طرف رودخانه احداث کنیم.