هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 17:52 2019-6-12 17:52:02
شناسه خبر : 320671
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به شروع حذف قبض کاغذی برق در استان تهران خبر داد و گفت: این فرآیند ۶۵۰ میلیارد ریال صرفه اقتصادی دارد.

به گزارش فارس، حاجی رضا تیموری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران درباره حذف قبض کاغذی اظهارداشت: به منظور جلوگیری از اثرات مخرب زیست محیطی و صرفه جویی در هزینه ها از ابتدای مهرماه سال جاری قبض کاغذی برق حذف می شود.

 

وی در ادمه افزود: چاپ قبض و توزیع برق توسط مأمورین برق حدود ۷۰ میلیارد ریال هزینه در بر دارد؛ که با حذف قبض کاغذی طی یک سال معادل ۶۵۰ میلیارد ریال صرفه اقتصادی در برخواهد داشت.

 

تیموری به آموزش ۳۵۰ مامور در این رابطه اشاره کرد و گفت: این شرکت آماده است تا با دریافت شماره تلفن همراه و شناسه قبض از طریق پایگاه اطلاع رسانی شرکت در اینترنت، استفاده از اپلیکیشن خدمات غیرحضوری، مراجعه حضوری به مناطق برق تحت پوشش شرکت و استفاده از سامانه پیامکی به شماره 500040121 اقدام به حذف قبض کاغذی برق خود کنند.

 

مدیرعامل شرکت برق استان تهران در تشریح چگونگی دریافت اطلاعات قبض برق به صورت پیامک گفت: اطلاعات مربوط به میزان برق مصرفی هر مشترک و بهای آن از طریق پیامک ارسال شده و مشترکین می توانند شماره شناسه قبض خود را به همراه (1*) به شماره 500040121 پیامک نمایند.

 

وی درباره حذف شماره خود از سامانه پیامکی بیان داشت: اگر مشترکی به هر دلیل تمایل به حذف شماره همراه خود از سامانه این شرکت را داشت، می تواند شناسه قبض برق خود را به همراه (2*) به شماره مذکور ارسال کند تا شماره همراهش از سامانه حذف شود.

 

مهندس تیموری تعداد مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان تهران را بالغ بر دومیلیون و 320 هزار مشترک اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد تاکنون اطلاعات نزدیک به یک میلیون مشترک گردآوری شده است.