هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 13 بهمن 1398
ساعت 04:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 17:45
چهارشنبه 22 خرداد 1398 17:30 ساعت
2019-6-12 17:45:14
شناسه خبر : 320668
رئیس سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۰۰ صنعت مزاحم در شهرها مورد شناسایی قرار گرفته است و به وزارت صنایع معرفی شده است.

به گزارش مهر، علیرضا اورنگی ظهر چهارشنبه در جلسه کمیسیون رفع تداخلات اراضی استان با اشاره به عرصه‌های مرتبط با اراضی ملی واگذار شده، اظهار داشت: کمیسیون حق ورود به این موارد را ندارد.

 

وی با بیان اینکه از سال ۹۴ در ۲۱ استان گزارشات کمیسیون رفع تداخلات جمع‌آوری شده و موارد برسی شدند، گفت: بایستی تصمیمات در جهت حفظ حقوق مردم و دولت باشد.

اورنگی ادامه داد: به منظور توسعه کشور، کمیسیون رفع تداخلات حدود سه و نیم میلیون هکتار از ارضی ملی کشور واگذار کرده لذا باید تصمیمات این کمیسیون برای مردم و دولت منفعت عمومی داشته باشد.

 

رئیس کارگروه مرکزی رفع تداخلات بیان کرد: تقریباً ۲۰۰ صنعت مزاحم در شهرها مورد شناسایی قرار گرفته و این صنایع به معاون وزیر صمت اعلام شده تا بتوان در هر شهر برای صنایع موجود حد نصابی تعیین کرده و در این زمینه تصمیم‌گیری کرد.

 

وی با اشاره به اینکه مقدار اراضی جهت تغییر کاربری بر عهده استان‌های مختلف کشور است، تصریح کرد: باید بعد از تغییر کاربری به منظور ساماندهی اراضی مزاحم، به همان میزان در سایر نقاط شهر به پهنه سبز شهرها اضافه شود.

 

رئیس سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی گفت: حدود یک میلیون هکتار از اراضی کشور در کمیسیون‌های مربوطه، غیرملی تشخیص داده شده‌اند و اکنون هفت و نیم میلیون هکتار در قالب رفع تداخلات مورد رسیدگی قرار گرفته است.