هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 03:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 14:59
چهارشنبه 22 خرداد 1398 14:51 ساعت
2019-6-12 14:59:30
شناسه خبر : 320621
ترکیه اقدام به آموزش گروه های تروریستی درسوریه کرده که هدف آن اجرای عملیات‌های ویژه است.
ترکیه اقدام به آموزش گروه های تروریستی درسوریه کرده که هدف آن اجرای عملیات‌های ویژه است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری العهد، تحقیقات میدانی نشان می‌دهد که ترکیه تصمیم گرفته است تا به تنهایی به آموزش گروه‌های تروریستی در سوریه به منظور اجرای عملیات های ویژه بپردازد که این آموزش ها شامل خرابکاری و نفوذ و .. است. اما این گروه ها نتوانستند نتیجه چندانی ارائه دهند، لازم به ذکر است که این آموزش ها صرفا برای اهداف ترکیه طراحی شده اند.
 
سایت نوردیک مانیتور متخصص در امور ترکیه اعلام کرد که مدارک موثقی از نیروی نظامی سری ترکیه به دست آورده که نشان می دهد آنکارا آموزش های مسلحانه خود را در گروه های تروریستی برای عملیات های ویژه تقویت کرده است. این آموزش ها شامل خراب کاری، نفوذ، تولید موادمنفجره و تاکتیک های چریکی است.
 
یکی از مدارک منتشر شده که در ژوئن 2016 توسط یشارغولر فرمانده ارتش ترکیه امضا شده بود به آموزش 151 فرد مسلح به صورت مشترک با آمریکا در اکتبر 2016 اشاره می کند.
 
این سایت اضافه کرد که ترکیه تصمیم گرفته است تا پس از خروج آمریکا از این پروژه، به تنهایی به برنامه آموزش نظامی و آماده سازی تروریست ها به صورت مخفی ادامه دهد، لازم به ذکر است که آنکارا 313 تروریست را آموزش داده است.
 
برخی از اسناد منتشرشده نشان می دهد که برنامه های آموزشی ترکیه به شکل خاص در منطقه بیربوکاک در شمال غربی سوریه و نزدیک مرزها جایی که اقلیت ترکمن ها زندگی می کنند، متمرکز شده است.
 
در ماه فوریه سال 2016، ترکیه یک مرکز هماهنگی عملیاتی در استان مرزی هاتای راه اندازی کرد. غولر اعلام کرد که 117 نفر از تروریست ها در عملیات غیرمتعارف آموزش می بینند. این آموزش ها شامل روش های خرابکاری و نفوذ، تاکتیک های چریکی و تولید مواد منفجره است.در کنار این ها 611 تروریست آموزش های رزمی پایه ای می بینند.
 
این اسناد جزئیات عملیاتی را که قرار بود ترکیه و آمریکا در سال 2015 به منظور پاکسازی منطقه شمالی سوریه از تروریست های داعش اجرا کنند، نشان می دهد. در این عملیات دولت ترکیه موافقت کرده بود که هواپیماهای جنگی آمریکا برای آماده سازی این عملیات برفراز سرزمین های آن حرکت کنند.
 
با این وجود، اموری وجود داشت که آنکارا آن را برنامه ریزی نکرده بود و عملیات اجاتی نوبل به سبب عدم تمایل آمریکا به اجرای آن شکست خورد. آمریکا به جای ترک ها، همکاری خود را با نیروهای کرد ضد داعش افزایش داد.
 
این سایت توضیح نمی دهد که چرا آمریکا اجرای این عملیات با ترکیه را رها کرد.