هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 شهريور 1398
ساعت 15:10
به روز شده در :
چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 12:23 2019-6-12 12:23:38
شناسه خبر : 320586

اگر تصمیم گرفته اید که کاشت مو داشته باشید، تصمیمی بسیار جدی گرفته اید که نباید با عجله و بدون فکر انجام شود. برنامه ریزی برای روش کاشت شاید یکی از مهمترین اهداف شما باشد. موفقیت یا شکست روش انتخابی از سوی شما و پزشک متخصص برای سال ها زندگی شما را تحت تاثیر می گذارد و حتی به طور بالقوه بر زندگی روزمره شما موثر است.

 

 

 

 واقعیت امر این است که به هیچ وجه نمی توان گفت کدام روش کاشت مو برای همه افراد مناسب و بهترین روش کاشت مو است. لذا هر فرد با توجه به میزان بانک مو، تحمل درد و خونریزی و عوامل دیگر باید مورد معاینه پزشک متخصص قرار گیرد تا با نظر وی بهترین و مناسب ترین روش برای وی انتخاب شود. در زیر به توضیح مختصری در مورد انواع روش های کاشت مو بسنده کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش ها می توانید از صفحه اختصاصی هر روش بازدید نمایید.

 

کاشت مو به روش FUT

روش کاشت موی FUT تقریبا اولین روش کاشت موی دنیا می باشد. کل مراحل کاشت مو در این روش طی یک روز انجام می شود. حتی در مواردی که سطح طاسی افراد بسیار زیاد است مدت زمان انجام کاشت مو به روش FUT از یک روز تجاوز نمی کند. در این روش ابتدا یک نوار باریک از ناحیه بانک مو به عرض 1 سانتی متر جدا می شود، سپس برای پوشش محل برداشت، پوست سر را کشیده و بخیه میزنند. پس از حدود دو هفته برای کشیدن بخیه باید به کلینیک مراجعه شود.

 

در مرحله بعد با استفاده از کاتر مخصوص قسمتی که از ناحیه بانک مو جدا شده است به قسمت های کوچک تر تقسیم می شود و گرافت های مو از هم جدا می شوند. در مرحله بعد گرافت های جدا شده در ناحیه گیرنده مو کاشته می شوند. در این روش چگالی ناحیه اهدا کننده مو بسیار حائز اهمیت خواهد بود چرا که مانند روش FIT - که در زیر توضیح می دهیم - امکان برداشت گرافت ها بصورت تک تک وجود نخواهد داشت.

 

کاشت مو به روش FIT

در روش FUT معایبی وجود داشت که باعث شد متخصصین کاشت مو بعد از کسب تجربه های فراوان روش نوینی برای برداشت گرافت های مو ابداع کنند. در روش جدید گرافت های مو به جای برش عرضی بصورت تک تک از پشت سر جدا می شوند. به همین دلیل این تکنیک FUE نام گرفت. این روش تحولی بزرگ در زمینه کاشت مو بود.

 

روش کاشت موی FUE کاملترین روش کاشت مو در دنیا می باشد، که در ایران به روش FIT مشهور شده است. از زمان معرفی روش FIT تاکنون سهم زیادی از کاشت موی جهانی را به خود اختصاص داده است و برای اولین بار به جای تمرکز روی مسائل متفرقه بر روی نحوه برداشت مو از قسمت اهدا کننده تمرکز و در همین راستا پیشرفت نموده است.

 

این روش که جایگزین روش قدیمی FUT شد، به جای برداشت خطی مو از پشت سر، که با اسکار و خط بخیه مادام العمر همراه بود گرافت های مو (هر گرافت شامل 2 تا 6 تار مو می باشد) به وسیله "هولدر" یا "پانچ" با ظرافت و دقت خاصی از ناحیه اهدا کننده مو برداشته شده و در نواحی کم مو یا بی مو کاشته می شود .

 

کاشت مو به روش FUE یا همان کاشت مو به روش FIT یک روش بدون درد و بیهوشی (با بی حسی موضعی) و با خونریزی بسیار کم (جراحتی اتفاق نمی افتد) است. از آنجایی که فرآیند انتقال مو بصورت تک تک صورت می پذیرد امکان کاشت مو در نواحی کم وسعت مانند ریش، سبیل، ابرو و مژه نیز امکان پذیر است .

 

کاشت مو به روش های غیر استاندارد و تایید نشده

همان طور که در بالا توضیح داده شد برخی روش های غیر استاندارد کاشت مو هم توسط برخی افراد بوجود آمده است. این روش ها با نام های عجیب نه تنها پشتوانه علمی درستی ندارند، حتی باعث سردرگمی متقاضیان این عمل زیبایی می شود.

 

در مورد روش های FCI و DHT که هیچ پایه و اساسی وجود ندارد. اما روش های HRT و کاشت موی SUT که به شدت مورد توجه عموم هم قرار گرفته است را باهم مرور می کنیم.

 

کاشت مو به روش MFIT - کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

روش میکرو اف آی تی ( Micro FIT ) یا به اصطلاح MFIT یا UFIT جدیدترین روش کاشت موی حال حاضر دنیاست که در واقع از همان روش FIT برای کاشت مو استفاده می شود. در این روش کاشت مو بسیاری از مشکلات موجود در روش FIT حل شده و حتی امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر هم در این روش مهیا شده است . توضیحاتی که برای این روش داده شده است دقیقا مانند روش FIT است و فقط برای برداشت گرافت های مو ما بسیار ظریف و دقیق عمل می کنیم.

 

در واقع روش همان روش FIT است فقط ابزارهای دقیق تر و ظریف تری که به مرور زمان ظهور پیدا کرده اند باعث شده روش FIT ظریف تر و دقیق تر انجام شود. روش FIT انقلابی در کاشت مو بود و همانطور که می دانید موفقیت عمل به دقت و مکانیزم برداشت بسیار وابسته است. در نتیجه هرچه گرافت ها ظریف تر و دقیق تر برداشت شوند کاشت موی بهتری حاصل خواهد شد.

 

پس روش MFIT فقط به پیشرفت این تکنیک ناب کاشت مو اشاره دارد. میکرو اف آی تی در واقع تکنولوژی جدید روش FIT است که باعث رویش طبیعی تر و مطابق با خط رویش استاندارد مو ایجاد می کند. در این روش نوین بیشتر خطاهای انسانی ناشی از خستگی و بی دقتی جراح کنترل شده است و ضمات اجرای بالاتری دارد.

هزینه کاشت موی سر به روش MFIT بین 7 تا 9 میلیون تومان می باشد.

 

کلینیک کاشت مو خانه سفید

انتخاب بهترین مرکز کاشت مو همیشه کاری دشوار است. کلینیک کاشت مو خانه سفید به عنوان یکی از پیشگامان عرصه پوست و مو کشور شناخته می‌شود. خانه سفید می‌تواند یکی از گزینه‌های بهترین کلینیک‌های کاشت مو برای انجام عمل کاشت مو شما باشد.

در کلینیک خانه سفید کلیه روش‌های ذکرشده در این متن توسط جراحان خبره کاشت مو انجام می‌شود. روش میکروفیت که جدیدترین روش کاشت مو نیز می‌باشد توسط بهترین جراح کاشت موی میکروفیت و زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو کلینیک انجام می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از راه های زیر با کلینیک خانه سفید در تماس باشند.

 آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان دستگردی غربی، پلاک ۳۲۱، ساختمان خانه سفید، طبقه دوم

تلفن‌های کلینیک: (خط ویژه)  ۰۲۱۵۴۵۰۳ - 02188654370

 همراه (مشاوره تلگرامی و واتس اپ) : 09122252731

وب‌سایت کلینیک www.whcl.ir

 صفحه اینستاگرامhttps://instagram.com/whdc.ir