هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 02:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 11:43
چهارشنبه 22 خرداد 1398 11:31 ساعت
2019-6-12 11:43:32
شناسه خبر : 320580
یک مقام ارشد دولت آمریکا از فشار کاخ سفید به عربستان سعودی در خصوص تحقیقات مربوط به قتل جمال خاشقجی خبر داده است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا از فشار کاخ سفید به عربستان سعودی در خصوص تحقیقات مربوط به قتل جمال خاشقجی خبر داده است.

 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، یک مقام دولت آمریکا گفت: کاخ سفید در حال اعمال فشار بر عربستان سعودی است تا ریاض نشان دهد پیشرفت‌های ملموس و محسوسی در خصوص تحقیقات قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی حاصل شده و عاملان اصلی این جنایت پاسخگو خواهند شد. دولت آمریکا رسما از مقام‌های سعودی خواسته است تا در آستانه سالگرد قتل خاشقجی این اقدامات را انجام دهند.
 
این مقام آمریکایی در ادامه ضمن رد انتقادات مطرح شده علیه مواضع دولت ترامپ در قبال رژیم آل سعود در خصوص قتل خاشقجی، گفت: این مساله همچنان یک موضوع بسیار داغ است و آنها باید این مساله را جدی بگیرند.
 
نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی درباره دخالت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی، تلاش‌های خود را برای جلوگیری از فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی افزایش داده‌اند.
 
این مقام آمریکایی افزود: سعودی‌ها باید تحقیقات خود درباره قتل خاشقجی را کامل کنند و در آستانه سالگرد قتل وی، اقدامات لازم را انجام دهند.
 
البته این مقام آمریکایی به این مساله اشاره نکرده است که اگر مقام‌های سعودی درخواست واشنگتن را انجام ندهند، با چه تبعاتی روبرو خواهند شد.
 
مواضع دولت ترامپ در قبال قتل خاشقجی تاکنون موجب انتقادات گسترده و وسیع بین‌المللی شده است.