هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 16:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 10:37
چهارشنبه 22 خرداد 1398 10:26 ساعت
2019-6-12 10:37:31
شناسه خبر : 320560
دبیر کنفرانس الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت با بیان اینکه مراحل تهیه و تدوین سند الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت مراحل نهایی خود را طی می‌کند، از اجرای این سند از سال ۱۴۰۰ خبر داد.
دبیر کنفرانس الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت با بیان اینکه مراحل تهیه و تدوین سند الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت مراحل نهایی خود را طی می‌کند، از اجرای این سند از سال ۱۴۰۰ خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم؛ دکتر هادی اکبرزاده صبح امروز در هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران اظهار کرد: هشتمین کنفرانس با موضوع الگوی پیشرفت؛ پیشران‌ها، چالش‌ها و الزامات تحقق در روزهای 22 و 23 خرداد ماه در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
 
وی تصریح کرد: مراحل تهیه و تدوین سند الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت مراحل نهایی خود را طی می‌کند و در واقع این سند از سال 1400 شمسی عملیاتی خواهد شد.
 
دبیر کنفرانس الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت تصریح کرد: در دو سال باقیمانده تا اجرای سند الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت بنا داریم یک کنفرانس دیگر در بهار 99 برگزار کنیم تا با استفاده از نظرات اساتید دانشگاه و حوزه از مرز نظر به مرز عملی نزدیک‌تر بشویم.
 
اکبرزاده خاطرنشان کرد: بحث ضمانت اجرا در ارتباط با سند از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و این در حالیست که بسیاری از سیاست‌ها و برنامه‌هایی که در کشور ما تهیه و تدوین شده است در مرحله اجرا ناموفق بوده‌اند.
 
وی گفت: در ارتباط با عدم اجرای موفق سندها با دلایل مختلفی روبه‌رو هستیم که از آن جمله می‌توان به فرایند تدوین برنامه‌ها و اسناد، فاصله بین عمل و اجرا یا عدم تقسیم کار ملی اشاره کرد؛ تلاش خواهیم کرد تا سند الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت به طور کامل و با استفاده از نظرات اساتید دانشگاه و حوزه اجرا شود.
 
دبیر کنفرانس الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت ادامه داد: هدف از برگزاری هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت، پرداختن به پرسش‌ها و سؤالات درباره فرآیند تهیه این سند است و در دو روز برگزاری این کنفرانس مقالاتی علمی ارائه خواهد شد.
 
اکبرزاده گفت: در ارتباط با برگزاری هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت، 320 مقاله علمی به دبیرخانه کنفرانس ارائه شده است که از این تعداد 72 مقاله تخصصی و 158 مقاله عمومی است که از همین تعداد 62 مقاله به صورت شفاهی و 96 مقاله به صورت پوستر در روز برگزاری کنفرانس ارائه خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: 62 مقاله شفاهی در 4 سالن و در 12 نشست  دو و نیم ساعته ارائه می‌شود و هدف ارائه مقالات استفاده حداکثری از دیدگاه‌های اندیشمندان است.
 
دبیر کنفرانس الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت همچنین در ارتباط با مقالات پوستری نیز گفت: این مقالات نیز امروز از ساعت 14:30 تا 15:30 و فردا از ساعت 11 تا 12 ظهر در سالن‌های مد‌نظر ارائه خواهد شد.
 
اکبرزاده گفت: این کنفرانس با مشارکت دانشگاه برگزار خواهد شد و امیدواریم نهمین کنفرانس نیز با یک یا دو دانشگاه بزرگ کشور برگزار شود.