هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 15:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 10:16
چهارشنبه 22 خرداد 1398 09:49 ساعت
2019-6-12 10:16:59
شناسه خبر : 320552
وزیر دفاع موقت آمریکا تاکید کرد، ایالات متحده به تامین سلاح برای عربستان و امارات متعهد است تا مانع از آن شود که چین یا روسیه این خلاء را پر کنند.
وزیر دفاع موقت آمریکا تاکید کرد، ایالات متحده به تامین سلاح برای عربستان و امارات متعهد است تا مانع از آن شود که چین یا روسیه این خلاء را پر کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا سه‌شنبه در جریان دیدار با همتای گرجستانی خود به خبرنگاران گفت: شرایط عربستان و امارات به گونه‌ای است که باید این سوال را پرسید که چگونه ما فروش‌های نظامی خارجی را برای آنها تامین کنیم که از خودشان دفاع کنند؟ و حقیقت اصلی تمام اینها این است که در این فضای به شدت تهدیدآمیز پاسخگو باشیم. دوماً اینکه اگر آنها از آمریکا که متحدشان است خرید نکنند، بعد به دلایل امنیتی به سراغ چین یا روسیه می‌روند.
 
هفته گذشته کمیته روابط خارجی سنا در بیانیه‌ای اعلام کرد، سناتورها ۲۲ قطعنامه جداگانه تقدیم می‌کنند تا مانع از اجرای قراردادهای تسلیحاتی دولت ترامپ با عربستان و امارات شوند و همچنین بر نقش کنگره در تایید فروش‌های تسلیحاتی به دولت‌های خارجی تاکید کنند.
 
این سناتورها تاکید دارند، آنطور که دولت ترامپ وارد فروش‌های تسلیحاتی شده، بی‌سابقه است و با اقدام و همکاری دیرینه میان کنگره و قوه مجریه تناقض دارد. ایالات متحده بسته تسلیحاتی هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلاری با عربستان دارد که شامل ۱۲۰ هزار بمب هدایت‌شونده، حمایت از جنگنده‌های اف -۳۵ سعودی، فروش خمپاره، موشک‌های ضد تانک و مسلسل‌های کالیبر ۵۰ می‌شود.