هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 شهريور 1398
ساعت 22:18
به روز شده در :
سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 16:16 2019-6-11 16:16:42
شناسه خبر : 320502
دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: متأسفانه شاهد این هستیم که برخی مقامات در دولت و رسانه های حامی آنها از سفر مقامات ژاپن و آلمان ذوق زده شده اند و بی صبرانه درانتظار این سفرها برای میانجیگری بین ایران و آمریکا هستند.
دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: متأسفانه شاهد این هستیم که برخی مقامات در دولت و رسانه های حامی آنها از سفر مقامات ژاپن و آلمان ذوق زده شده اند و بی صبرانه درانتظار این سفرها برای میانجیگری بین ایران و آمریکا هستند.
 
حجّت‌الاسلام بهزاد زارع، دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن و وزیر خارجه آلمان به تهران گفت: متأسفانه شاهد این هستیم که برخی مقامات در دولت و رسانه های حامی آنها از این سفرها ذوق زده شده اند وبی صبرانه درانتظار سفر مقامات ژاپن و آلمان برای میانجیگری بین ایران و آمریکا هستند.
 
وی با بیان اینکه این رفتار، علاوه بر اینکه خلاف اصول سیاست خارجی ماست، خلاف عقل و منطق است، افزود: سیاست خارجی ما، مبتنی بر ۳ اصل عزت، حکمت، و مصلحت است و چنین واکنشی مغایر با این اصول است. همچنین خلاف عقل و منطق است چرا که مفهوم این رفتار، نادیده گرفتن تجارب خود این آقایان است.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان، تجربه برجام را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی که در فرآیند بی‌نتیجه برجام، آزموده را دوباره آزمودند، چه نتیجه‌ای به‌دست آورده‌اند؟ آیا نباید این دوستانف حداقل به محصول تجربه خودشان اکتفاکنند؟
 
زارع با بیان اینکه آمریکا به دنبال تعامل با ما نیست، بلکه به دنبال نابودی ایران است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها جز به تسلیم محض ملّت ایران، رضایت نخواهند داد. مضافاً اینکه روزگاری ما تسلیم محض هم بودیم اما آن‌ها قانع نشدند.
 
وی در همین زمینه، دوران قبل از انقلاب را مورد اشاره قرار داد و گفت: در آن دوران، با اینکه همه کشور دربست در دست آمریکا وانگلیس بود، امّا مگر آن‌ها راضی می‌شدند؟!
 
فعّال سیاسی اصول‌گرا، با اشاره به سابقه حضور هزاران مستشار آمریکایی در ایران، خاطرنشان کرد: این مستشاران، حقوق و فوق حقوق از دولت وقت ایران دریافت می‌کردند، امّا با این وجود، در فیش‌های حقوقی‌شان ستونی بنام حق توحّش وجود داشت؛ بدین معنی که آن‌ها دارند افرادی وحشی را تحمّل می‌کنند!
 
زارع ادامه داد: درهمین ایّام، اوج سیطره آمریکایی‌ها، قانون کاپیتولاسیون را به ملّت ما تحمیل کردند و بعد از پیروزی انقلاب هم در تمام توطئه‌های داخلی و منطقه ای که علیه ملّت ایران شکل گرفت؛ اعم از درگیری‌های قومی، ترورها، کودتاها، جنگ هشت ساله و... با آمریّت و محوریت آمریکا بوده است.
 
وی با بیان اینکه بزرگواران دولت فعلی تمام این تجارب را نادیده گرفتند و نصایح حکیمانه رهبر معظّم انقلاب که مبتنی بر همین حقیقت بود را نادیده گرفتند، خاطرنشان کرد: با همین نادیده‌گرفتن‌ها، مذاکراتی انجام دادند که به برجام ختم شد و فرجام برجام هم به اعتراف خود آقایان تقریباً هیچ شد و بیش از ۶ سال است کشور و تمام ظرفیت‌های نظام را معطل کرده‌اند و اکنون معلوم نیست با چه منطق و رویی چشم امید به مذاکره مجدد دارند.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان ادامه داد: جریان رسانه ای دولت با چه استدلالی برای آمدن آلمانی‌ها و ژاپنی‌ها ذوق می‌کنند و هزینه‌های این تجربه تلخ ملّت در گذشته رانادیده می‌گیرند؟
 
زارع با اشاره به سازوکار مالی موسوم به اینستکس گفت: حتی اگر ایران پای هیچ مذاکره ای نمی‌رفت و هیچ توافقی را نمی‌پذیرفت و حتی اگر به دنبال تولید سلاح اتمی هم می‌رفت و به قول خودشان اجماع جهانی علیه ایران شکل می‌گرفت، باز هم بر اساس مقررات و قوانین مسلّم بین‌المللی، باید در تحریم ایران، غذا و دارو را مستثنی می‌کردند، امّا اروپایی‌ها بیش از یک سال است که دولت و ملت ایران را معطل یک سازوکار مالی برای تحویل دادن غذا و دارو به ایران کرده اند.
 
وی با بیان اینکه اینستکس در اصل، وظیفه بدیهی آنها در قبال ملت ایران بوده است، اظهار داشت: در حالی که ایران، برجام را با همه ملزوماتش پذیرفته و پایبندی خود را هم بارها اعلام کرده و توسط دستگاه‌های نظارتی سازمان ملل، از جمله آژانس، راستی آزمایی و تایید شده، حتّی حاضر به انجام وظایف و تعهد روشن خود نیز نیستند.
 
زارع ادامه داد: راه برون رفت از مشکلات را امام عزیز ترسیم کردند و رهبر معظّم انقلاب بر آن تأکید دارند و بخوبی هم در میدان عمل تجربه شده است. با این وجود، چرا ما باید مسیر روشن را رها کنیم و تسلیم زورگویی نظام سلطه شویم؟
 
دبیرکل جمعیت رهپویان با بیان اینکه رهبر معظّم انقلاب در سالگرد رحلت امام برای چندمین بار فرمودند که هزینه های مقاومت بسیار کمتر از هزینه‌های پذیرش ذلّت است، تصریح کرد: برخی رفتارها از سوی دولتمردان ما، نه‌تنها ناقض آرمانهای انقلاب است، بلکه خلاف عقلانیت و منطق است.
 
منبع:فارس