هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 اسفند 1398
ساعت 01:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 14:39
سه شنبه 21 خرداد 1398 14:33 ساعت
2019-6-11 14:39:12
شناسه خبر : 320451
وزیر ورزش و جوانان گفت: از سال ۵۰ تاکنون قانون جدیدی برای حوزه ورزش تصویب نشده است.
وزیر ورزش و جوانان گفت: از سال ۵۰ تاکنون قانون جدیدی برای حوزه ورزش تصویب نشده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خانه ملت، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با اشاره به بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در صحن مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس و تصویب قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان، حوزه ورزش بعد از حدود ۵۰ سال دارای قانون شود زیرا قانون تربیت بدنی مربوط به سال ۱۳۵۰ است که حدود 48 سال بدون تغییر باقی مانده بود.
 
وزیر ورزش و جوانان افزود: از سال 1389 نیز که وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد، بدون قانون مانده بود.
 
سلطانی‌فر تاکید کرد: البته لایحه مربوطه دو سال پیش به مجلس ارسال شده بود اما در کمیسیون‌های مختلف مجلس در حال بررسی بود.
 
وزیر ورزش و جوانان درباره عدم حضور خود در جلسه بررسی کلیات این لایحه گفت: آیین‌نامه داخلی مجلس تکلیفی در این باره ندارد و می‌گوید وزیر و معاونان او می‌توانند در جلسه علنی صحن مجلس حضور داشته باشند، به همین دلیل معاونین مربوطه حضور داشتند.
 
وی همچنین درباره این نکته که بحث انتزاع جوانان از وزارت ورزش و جوانان مطرح است و لایحه وظایف وزارت ورزش و جوانان چقدر می‌تواند عمر داشته باشد، توضیح داد: این قانون که تصویب شود، ممکن است یک ماه بعد از آن بحث جدا شدن جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان به تصویب برسد، در هر صورت ما موظف به اجرای قانون هستیم.
 
این عضو هیئت دولت دوازدهم تاکید کرد: البته قانون به گونه‌ای تنظیم شده که به محض آنکه انتزاع یا هر اتفاق دیگری رخ دهد، تمام قسمت‌های مربوط به جوانان به راحتی قابل جداسازی است.