هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 خرداد 1399
ساعت 08:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 17:40
دوشنبه 20 خرداد 1398 17:13 ساعت
2019-6-10 17:40:15
شناسه خبر : 320395
اگر گفته‌های اخیر مسعود استاد را در کنار مخالفت‌های نهادهای امنیتی با شهردار شدن نجفی قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که ازدواج‌های موقتی که نجفی داشته است، نهادهای امنیتی کشور را نسبت به وی حساس کرده بود.
اگر گفته‌های اخیر مسعود استاد را در کنار مخالفت‌های نهادهای امنیتی با شهردار شدن نجفی قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که ازدواج‌های موقتی که نجفی داشته است، نهادهای امنیتی کشور را نسبت به وی حساس کرده بود.

گروه سیاسی-رجانیوز: پس از قتل میترا استاد به دست همسر خود محمد علی نجفی، یکی از اتهاماتی که اصلاح‌طلبان برای تطهیر نجفی متوجه مقتول می‌کردند، پرستو خواندن وی بود.

 

به گزارش رجانیوز، روز گذشته 19 خرداد 98، مسعود استاد، برادر مقتول با حضور در جمع خبرنگاران، ابعاد جدیدی از ماجرای نجفی را افشا کرده است که صحت ادعاهای اصلاح‌طلبان درباره میترا استاد را زیر سوال می‌برد.

 

گفته‌های اخیر برادر میترا استاد درباره نجفی، علاوه بر اینکه به روشن‌تر شدن جزئیات قتلی که نجفی مرتکب شده کمک می‌کند، هوچی‌گری های اصلاح‌طلبان علیه نهادهای امنیتی، در ایام شهردار بودن نجفی را نیز بیش از پیش آشکار تر می‌کند.

 

سابقه نجفی در عقد موقت با زنان متعدد

مسعود استاد درباره ازدواج‌های متعددِ موقت نجفی به خبرنگاران گفته است: «آن طور که من می‌دانم، شهردار اسبق تهران علاوه بر ازدواج اولش، سابقه عقد موقت با زنان دیگر را هم داشت و در برابر آن، برای زنان خودرو خریده بود.»

 

برادر همسر نجفی در ادامه صحبت‌هایش به یکی از موارد ازدواج موقت اشاره کرده و گفت: «زمانی که به عنوان کارشناس در زمان شهردار بودن نجفی در شهرداری کار می‌کردم، خانم جوانی نزدم آمد و گفت که از کارمندان شهرداری است و نجفی با او مدتی در ارتباط بوده و وی را اغفال کرده است همین باعث شده که برای زندگی او مشکلاتی به وجود بیاید و بعد از آن‌که نجفی از او جدا شده، این زن حتی تصمیم گرفته بود مقابل شهرداری برود و خودش را آتش بزند.»

 

برادر میترا استاد ادامه داد: « ماجرا را به خواهرم گفتم و او نیز به شدت از این موضوع ناراحت شد. حتی با آن خانم ملاقات کرده و حرف زدیم که او از تصمیم‌اش برای خودکشی در مقابل شهرداری تهران منصرف شد...زمانی که شهردار اسبق(نجفی) به اتهام قتل بازداشت شد، این خانم را به دادسرا معرفی کردیم و او در دادسرای جنایی حاضر شد و مورد تحقیقتات گرفت و اظهاراتش ثبت شد.»

 

مسعود استاد همچنین در واکنش به اظهارات علی مطهری که میترا استاد را پرستو دانسته بود، در اینستاگرام خود خطاب به وی نوشت: «فرصتی سه روزه به احترام رای همشهریهای عزیز، که شما را به واسطه تبار والایتان به مجلس فرستادند، خواهم داد، تا نسبت به موضع گیری اخیرتان از موکلین داغدارتان عذرخواهی بفرمایید.

 

در غیر اینصورت به وکالت از اولیاء دم، به جرم افتراء از شما شکایت خواهم کرد.»

 

بررسی یک ادعا

در ایامی که نجفی گزینه شورای شهر اصلاح‌طلب بعنوان شهردار تهران معرفی شده بود، اصلاح‌طلبان با حمله به نهادهای امنیتی، مدعی بودند که این نهاد ها بی دلیل و صرفاً به این خاطر که نجفی اصلاح‌طلب است، با شهردار شدن وی مخالفت می‌کنند.

 

پس از استعفای نجفی از شهرداری تهران نیز این ادعاها ادامه داشت. بعنوان مثال، همان زمان، محمد نعیمی‌پور نماینده مجلس ششم، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و عضو حزب منحله مشارکت، در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌های اصلاح‌طلب گفته بود: « قبل از اینکه آقای نجفی با رأی اعتماد شهردار شود، بخش‌های امنیتی و نظامی کشور و همچنین مسئولین آنها با ایشان جلساتی داشته‌اند و تا آنجا که بنده اطلاع دارم در آن جلسات ایشان تهدید شده بودند که اگر کناره‌گیری نکنند، پرونده ایشان را به جریان خواهند انداخت و می‌توانند برای ایشان دردسر ایجاد کنند.»

 

بهاره آروین عضو فعلی شورای شهر تهران نیز در این باره گفته بود: « قبل از انتخاب آقای نجفی بعنوان شهردار، یکی از نهادهای امنیتی به روسای دوره موقت و رسمی شورا پیغام دادند که حضور نجفی در شهرداری تهران برایشان قابل پذیرش نیست و در صورت پذیرش سمت شهردار توسط او، پرونده‌هایی از فعالیت‌های سالیان قبل او به دادگاه ارجاع خواهد شد.»

 

اکنون اگر گفته‌های اخیر مسعود استاد را در کنار مخالفت‌های نهادهای امنیتی با شهردار شدن نجفی قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که ازدواج‌های موقتی که نجفی داشته است، نهادهای امنیتی کشور را نسبت به وی حساس کرده بود و بنا به گفته اصلاح‌طلبان، این نهادها به دنبال دردسر سازی و ایجاد حاشیه برای نجفی نبودند.

 

به عبارتی دیگر، گفته‌های برادر میترا استاد، حساسیت نهادهای امنیتیِ مورد ادعای اصلاح‌طلبان بر روی نجفی، چندان بی‌ربط هم نبوده است.

 

ناگفته نماند که نجفی اولین اصلاح‌طلبی نبوده است که ازدواج‌های موقت متعددی داشته است. به گفته خبرگزاری دولت ایرنا، اصلاح‌طلبانی چون مهاجرانی و علی جنتی نیز همانند نجفی، چنین ازدواج هایی را در کارنامه خود به ثبت رسانده اند.