هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 08:18
به روز شده در :
يكشنبه 19 خرداد 1398 ساعت 14:23 2019-6-9 14:23:13
شناسه خبر : 320210
نماینده مردم بوشهر گفت: اجرای طرح رتبه بندی معلمان و تعیین و تکلیف حق التدریسیان باز هم به آینده‌ای نامعلوم موکول شد.
نماینده مردم بوشهر گفت: اجرای طرح رتبه بندی معلمان و تعیین و تکلیف حق التدریسیان باز هم به آینده‌ای نامعلوم موکول شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر در جلسه علنی امروز (۱۹ خرداد ماه) در نطق میان دستور، خطاب به رئیس جمهور گفت: قسم نوزادان نگون‌بخت عسلویه ناقص می‌آیند و زود از دست می‌روند و قسم به جان‌های عزیزی که سرطان عسلویه از ما می‌گیرد، این ننگ از ما دور است. از دیوار کوتاه بوشهر پیاده شوید.
 
وی افزود: کدام خداشناسی می‌گوید که منافع ملی فدای مطامع استانی شود؟ دست از تعرض بردارید. مگر نه کشورِ ایران سرزمین آزادگان است؟ سرگذشت دشمن‌ستیزی و از جانگذشتگی ما را اگر نمی‌دانید لااقل مطالعه کنید. صدای بنده از تریبون خانه ملت، صدای پیر، زن، مرد و جوان استان بوشهر است، صدای نماینده، ولی فقیه استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری است، صدای نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و صدای ائمه جمعه استان است.
 
نماینده مردم بوشهر تصریح کرد: ما که بزرگ نان‌آوران خانه‌های شما هستیم ایستاده در آستان نپسندید و صاحبان دریا را تشنه نخواهید؛ گرگ‌ها خوب بدانند که در این شهر بزرگ، گر پدر مُرد تفنگ پدری هست، هنوز گرچه مردان قبلیه، خیلی‌ها کشته شدند، اما توی گهواره چوبین، پسری هست هنوز. بنده به عنوان وکیل مردم نمی‌گذارم عده‌ای طماع و زیاده‌خواه پا روی بدن نیمه‌جان مردم بوشهر بگذارند.
 
خدری در مجلس ادامه داد: شهر‌های همجواری که به ناحق از استان بوشهر طلب حق آلایندگی می‌کنند، صد‌ها کیلومتر از ما دورند، اما به ناحق از ما چنین طلبی دارند البته هیچ سنجشی برای آلودگی هوای این شهر‌ها انجام نشده است. آقای رئیس جمهور هر چه سریعتر دستور دهید این مسئله از دستور کار معاونان‌تان خارج شود؛ در غیر این صورت عواقب آن هرچه باشد بر عهده آنان است.
 
وی تاکید کرد: آقای روحانی نمی‌دانم صدای شکسته شدن استخوان مردم زیر بار سنگین فقر را شنیده‌اید یا خیر، نمی‌دانم اطلاع دارید که مردم محروم و مظلوم از فقر به فلاکت غلطیده‌اند و آیا می‌دانید که از دامان نامبارک فقر چه بار آمده است؟ آیا می‌دانید که وضعیت معیشت مردم به گونه‌ای است که خواست به حق زندگی کردن و خوب زندگی کردن به دست و پا زدن برای زنده ماندن بدل شده است؛ به خدا قسم که شأن و منزلت مردم صبور و زجر کشیده هیچ نسبتی با زندگی امروز آن‌ها ندارد.
 
خدری افزود: نباید مردم برای تأمین حداقل‌های زندگی ساعت‌ها در صف بایستند، نباید از آ‌ینده خود و فرزندان خود تا این اندازه بیم‌ناک باشند و نباید چشم انداز مردم از سال‌های آینده به امروز و فردا بدل شود، پس چاره‌ای بیندیشید.
 
نماینده مردم بوشهر خطاب به وزرای دولت بیان کرد: جناب آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جناب آقای رحمانی وزیر صنعت و معدن نمی‌دانم که از افزایش ۱۰ برابری قیمت کاغذ و مهمتر از آن احتکار کاغذ اطلاع دارید یا خیر، این افزایش ۱۰ برابری قیمت با کدام شیوه مدیریتی شکل گرفته است؟ عامل گرانی کاغذ، روزنامه و کتاب چه کسانی هستند و چه مقامی مسئول پاسخگویی به آنهاست؟
 
وی ادامه داد: امروز اکثر نشریات کشور یا تعطیل شده یا در آستانه تعطیلی زودهنگام قرار گرفتند که نتیجه آن ورشکستگی صاحبان رسانه و بیکاری جمع کثیری از روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه است آیا زیبنده دولت است که شاهد ورشکستگی و بیکاری قشر فرهنگی و فرهیخته باشد؟
 
خدری افزود: مطبوعات مکتوب یعنی تاریخ، یعنی هویت و یعنی فرهنگ جامعه پس لطفا این تاریخ، هویت و فرهنگ جامعه را به مسلخ نبرید و تماشاگر ذبح آن نباشید؛ با دلالان و محتکران کاغذ برخورد جدی داشته باشید.
 
نماینده مردم بوشهر با اشاره به فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: فرهنگیان ما این جهادگران بی‌مزد و منت عرصه دانش با زخم‌های کهنه خود همچنان از دولتی به دولتی و از وزیری به وزیری دیگر در انتظار درمان هستند.
 
وی خطاب به وزرای آموزش و پرورش اظهار کرد: وزرای آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید وعده‌های شما در روز رأی اعتماد این چیزی که امروز شاهد هستیم نبود، اجرای طرح رتبه بندی معلمان، تعیین و تکلیف حق التدریسیان و پاداش بازنشستگان باز هم به آینده‌ای نامعلوم موکول شد و عجیب است که گوش شنوا و مردم صاحب همتی یافت نمی‌شود تا این وعده‌ها را برآورده کند.