هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 12:08
به روز شده در :
يكشنبه 19 خرداد 1398 ساعت 14:19 2019-6-9 14:19:42
شناسه خبر : 320207
معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور درباره فعالیت مدرسه بین‌المللی مختلط در مشهد توضیح داد.
معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور درباره فعالیت مدرسه بین‌المللی مختلط در مشهد توضیح داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ماجرا از خبر فعالیت یک مدرسه مختلط در مشهد آغاز شد، موضوعی که شاید بتوان آن را خط قرمز مدارس کشور برشمرد اما بررسی‌های بیشتر نشان داد که این مدرسه یک مدرسه بین‌المللی در شهر مشهد است که دانش آموزان آن هم غیر ایرانی هستند.
 
با وجود این شرایط اما باید ضوابط مدارس طبق اساسنامه تعریف شده برای فعالیت این نوع از مدرسه همچون توجه به موضوعات تفکیک جنسیتی و نوع پوشش معمول کشور مورد توجه قرار گیرد؛ به دنبال این ماجرا، موضوع این مدرسه را که گویی از ضوابط کشور پیروی نکرده بود، از مسئولان امور بین‌الملل در وزارت آموزش و پرورش پیگیری کردیم.
 
محمد حاجی‌بابایی معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ماجرای فعالیت مدرسه بین‌المللی مختلط در مشهد،اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که به ما رسید، شرایط مدرسه را مورد ارزیابی قرار دادیم و نتیجه بر این شد که نوآموزان دوره پیش دبستان در یک مدرسه بین‌المللی مختلط بودند که پیگیری‌های لازم در این مورد در دستور کار قرار گرفت.
 
حاجی‌بابایی ادامه داد: طبق پیگیری‌ها، نامه نگاری با مدیرکل استان صورت گرفت و بر این اساس دانش آموزان این مدرسه بین‌المللی از هم تفکیک شدند و اکنون این شرایط ادامه دارد.
 
معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور با بیان اینکه در مدارس بین‌المللی اختلاط دانش آموزان به دلیل جمعیت کم دانش‌آموزی محدودیتی ندارد، تصریح کرد: با وجود این شرایط به دلیل اعتراض‌هایی که وجود داشت، پیگیری‌های لازم انجام شد تا دانش آموزان از هم تفکیک شوند و اکنون این کار محقق شده است.