هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 2 ارديبهشت 1398
ساعت 17:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 مرداد 1387 ساعت 20:38 2008-8-18 20:38:20
شناسه خبر : 320

محمد خاتمي طي سخناني در ديدار با جمعي از مديران فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي ضمن دفاع جانانه از اين دانشگاه گفت: در مقطع آغاز انقلاب اسلامي مجموعه دانشگاه‌هاي ما150 هزار دانشجو داشتند.

به گزارش رجانيوز به نقل از روابط عمومي بنياد باران، وي افزود:وقتي بنده در سال 76 افتخار خدمتگزاري پيدا كردم، اين عدد به حدود 700 هزار رسيد و هنگامي كه اين مسووليت را ترك مي‌كردم حدود دو ميليون و پانصدهزار دانشجو داشتيم. در اين ميان دانشگاه آزاد در توسعه آموزش عالي نقش درخور توجهي داشت و در حال حاضر شايد بيش از نيمي از دانشجويان ما در دانشگاه آزاد مشغول به تحصيل هستند.

خاتمي گفت: البته دانشگاه آزاد تقريباً از هيچ شروع كرد؛ گرچه مورد عنايت حضرت امام، مقام معظم رهبري ـ كه آن روز رييس‌جمهور بودندـ و جناب آقاي هاشمي رفسنجاني قرار داشت و همه علاقه‌مند به فعاليت اين دانشگاه بودند، اما درعين حال مؤسسان اين دانشگاه كار را از هيچ شروع كردند؛ كار دشواري كه همت بزرگي مي‌خواست و انصافاً اين همت به خرج داده شد.

وي افزود: طبيعي است در آغاز كار نمي‌توان انتظار داشت به نقطه اوج رسيد؛ نقص و كمبود بود، ولي تحمل آن براي پيشرفت شجاعت و تدبير مي‌خواست و امروز دانشگاه آزاد هم به لحاظ كمي و هم به لحاظ كيفي در موقعيت خوب و قابل قبولي قرار دارد.

خاتميهم‌چنين خاطرنشان كرد: در كل آموزش عالي ما نه تنها اين كميت را در جامعه‌مان مي‌بينيم، بلكه به لحاظ كيفي - هم در دانشگاه‌هاي دولتي و هم در دانشگاه آزاد و احياناً بعضي شاخه‌هاي غيرانتفاعي ـ خيلي رشد كرده‌ايم؛ چنان كه امروز در زمينه تحصيلات تكميلي، زمينه براي تحقيقات و بالابردن دانش، ايجاد ارتباطات ـ كه بايد با مجامع دنيا باشد ـ در موقعيت نسبتاً خوبي به سر مي‌بريم.

وي ادامه داد: اين‌كه مي‌گويم نسبتا،ً علتش اين است؛ ظرفيت ايران، به‌ويژه اهدافي كه انقلاب اسلامي دارد، خيلي والاتر از اين‌هاست، والا شايد در مقايسه با بسياري از كشورهاي هم‌تراز خودمان جلوتر هم باشيم.