هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 آذر 1398
ساعت 19:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 16 خرداد 1398 ساعت 15:21 2019-6-6 15:21:44
شناسه خبر : 319952

به این موارد دقت کنید:

  1. رحلت و فقدان امام خمینی (ره)
  2. حمله‌ی صدام به کویت و حضور نظامی آمریکا در منطقه
  3. ترورها و ناامنی‌های داخلی
  4. ظهور طالبان در افغانستان و اشغال نظامی این کشور توسط آمریکا
  5. جنگ آمریکا علیه صدام و اشغال نظامی عراق
  6. فتنه ۷۸
  7. فتنه ۸۸
  8. ظهور جریانات تروریستی چون القاعده، داعش و...
  9. تهاجم و نفوذ گسترده‌ی فرهنگی، سیاسی و تبلیغاتی دشمنان
  10.  تحریم‌های گسترده‌، فراگیر و بی‌سابقه

 

اینها فقط برخی از سرفصل‌های بحران‌های سنگینی است که در دوران رهبری و مدیریت آیت‌الله خامنه‌ای در داخل ایران یا محیط پیرامونی ما به وقوع پیوسته است. بحران‌هایی که هریک به تنهایی می‌توانست ملت، حکومت و کشوری را از هم فروپاشیده و مضمحل کند.

 

«حجابِ معاصرت» به ما اجازه نمی‌دهد از ورای این حوادث به اهمیت و جایگاه «مدیریتِ رهبری» برای عبور موفق ملت و کشور از این بحران‌ها درست بنگریم. اهمیت ماجرا آنجا بیشتر می‌شود که مسئله فقط عبورِ با سلامت و موفق و قدرت‌مندانه‌ی کشور از بحران‌ها نبوده که در پس همه‌ی این بحران‌ها و هزاران مسئله‌ی بزرگ و کوچکِ دیگر، برای کشور «تولید قدرت و اقتدار» هم شده و ایران از ابعاد مختلف مادی و معنوی «پیشرفت» چشمگیری کرده است.

 

این همه را کنار این بگذاریم که «فکر و مکتب امام (ره)» و «گفتمان و ارزش‌های اصلی انقلاب اسلامی» پُرطراوت و پایدار مانده و نسلی از «جوانان مومنِ انقلابی» در اقصی نقاط کشور تربیت شده‌اند. این یعنی در «نگاه کلان» با حفظ مبانی و اصول و جهت‌گیری‌های اصلی، رویش‌های گسترده‌ی انقلابی‌ داشته‌ایم و با عبور از بحران‌ها به قدرت و پیشرفت دست یافته‌ایم.

 

هرچند بعضی‌ها از سر غفلت، جهل یا عناد اهمیت ماجرا را متوجه نباشند یا کتمان کنند اما حقیقت این است که «تاریخ» در مقابل عظمت این رهبری و مدیریت تواضع خواهد کرد.