هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 اسفند 1398
ساعت 10:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 15 خرداد 1398 ساعت 21:28
چهارشنبه 15 خرداد 1398 21:18 ساعت
2019-6-5 21:28:31
شناسه خبر : 319949
رئیس جمهور چین بر این باور است که توافق هسته‌ای ایران باید به طور کامل اجرا و محترم شمرده شود.
شی جین پینگ رئیس جمهور چین در آستانه سفر به روسیه در مصاحبه با رسانه های روسی تاکید کرد: افزایش تنش ها در خاورمیانه که به دلیل فشارهای آمریکا بر ایران است، نگران کننده شده است و همه طرف ها باید از خود خویشتنداری نشان دهند.
 
تنش ها بین تهران و واشنگتن یک سال پس از اقدام ایالات متحده در خروج از برجام و اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی، تشدید شده است.
 
رئیس جمهور چین افزود: به خاطر فشارهای واشنگتن بر تهران و تحریم های یکجانبه، تنش ها در خاورمیانه همچنان رو به افزایش است. تحولات اوضاع نگران کننده است.
 
وی اظهار داشت: توافق هسته ای ایران باید به طور کامل اجرا و محترم شمرده شود. چرا که این توافق برای صلح و ثبات در خاورمیانه و جلوگیری از اشاعه تسلیحات اهمیت زیادی دارد. چین و روسیه دیدگاه ها و مواضع مشترکی درباره مساله هسته ای ایران دارند و هر دو کشور امیدوارند که همه طرف ها، رفتار منطقی داشته و خویشتنداری خود را حفظ کنند و از طریق گفتگو و رایزنی تنش های فعلی را کاهش دهند.
 
رئیس جمهور چین در ادامه اشاره ای به تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران نکرد ولی گفت: چین قاطعانه به حمایت و حفاظت از منافع مشروع و قانونی خود ادامه خواهد داد.
 
وی درباره بحران ونزوئلا نیز گفت: چین با جامعه بین المللی همکاری خواهد کرد تا نقش سازنده ای در ونزوئلا داشته باشد و به این کشور برای بازگشت به شرایط عادی در زمان هر چه سریعتر کمک کند.
 
رئیس جمهور چین اظهار داشت: پکن مخالفت هرگونه دخالت خارجی، تحریم های یکجانبه و استفاده از زور یا سایر تهدیدات در قبال ونزوئلا است.
 
منبع: تسنیم