هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 13:21
شنبه 11 خرداد 1398 13:18 ساعت
2019-6-1 13:21:31
شناسه خبر : 319561
 برنامه تلویزیونی «عصر» با موضوع بررسی مقاومت منطقه پخش شد. در این برنامه مهمان‌هایی از مقاومت فلسطین و یمن با نادر طالب زاده گفتگو کردند.
برنامه تلویزیونی «عصر» با موضوع بررسی مقاومت منطقه پخش شد. در این برنامه مهمان‌هایی از مقاومت فلسطین و یمن با نادر طالب زاده گفتگو کردند.

به گزارش رجانیوز، برنامه تلویزیونی عصر شب گذشته با موضوع آزادی قدس از شبکه افق پخش شد. نادر طالب زاده در این برنامه میزبان خالد قدومی نماینده جنبش حماس در ایران بود.

 

قدومی گفت: ما در مقطع حساسی هستیم. به ما می گویند ایران دشمن فلسطین است اما بسیاری از ایرانی ها روز قدس را گرامی داشتند و یک راهپیمایی بزرگ را برگزار کردند. در مسجد الاقصی هم مردم حضور داشتند و باید تاکید کنم که ما تا آخرین نقطه و آزادی ثابت قدم هستیم.  ما یک نقطه عطف را در رویارویی با رژیم صهیونیستی شروع کردیم و مبارزه مان در حال گسترش است. وقتی انقلاب اسلامی انجام شد،‌کلید واژه قدس توسط بنیانگذار انقلاب مطرح شد. پروژه ای که می تواند امت و قدس را پیوند دهد همین جمهوری اسلامی است. اسرائیل دشمن مشترک امت اسلامی است.

 

وی افزود: ما مردم ایران را در کنار خودمان و حامی می بینیم که باعث شده تا تنها نباشیم. ما در مقاومت پیشرفت کردیم و به جایگاه اصلی مان می رسیم. مقاومت ما ارتش رژیم صهیونیستی را شکست داده است. شما مقابل توحش ترامپ ایستاده‌اید و ما هم مقابل قدرت جعلی دشمنان ایستاده ایم چون روحیه ما بابت طرفداری از حق قوی است.

 

قدومی ادامه داد: مقاومت غزه، گنبد آهنین را تبدیل به یک گنبد کاغذی کرده است. یک راکت ما حدود 500 دلار است اما اسرائیل با 2 راکت سراغ مهارش می‌آید که هرکدام 50هزار دلار است! گنبد آهنین با این هزینه ها نتوانسته مانع اصابت اهداف توسط موشک های ما شود. ما پهپاد بمب افکن هم داریم که می توانیم به ارتش اسرائیل خسارت بزنیم.

 

نماینده حماس در ایران گفت: ایران با همه تلاش های خارجی منزوی شدنی نیست. ماهیت مقاومت محدود به یک سرزمین نیست و همه جا پراکنده شده و حضور دارد. ایران دوستان و حامیان بسیاری در منطقه دارد که او را تنها نمی‌گذارند. همه ما یک دشمن مشترک داریم و حقیم که مقابل باطل قرار گرفته است. رژیم صهیونیستی ریشه ای در منطقه ما ندارد و هیچ تاریخ و جغرافیای مشترکی بینمان نیست. در کنفرانس بحرین نمی توانند اقتصاد فلسطین را شکوفا کنند. امروز کودکان کشته می شوند و زیر ساخت ها از بین می روند. راه درمان هم بسته است و زندگی عادی ای نداریم، شکوفایی اقتصادی دیگر چیست؟ عادی سازی رابطه با اسرائیل پیام اصلی نشست بحرین است و می‌خواهند موضوع قدس را یک اختلاف داخلی نمایش دهند. ما ضد یهود نیستیم اما علیه موجودیت صهیونیسم و این رژیم جعلی هستیم.

 

سید حسن علی العماد دبیر جنبش مستقبل العداله یمن همراه با محمدعلی صمدی پژوهشگر مقاومت مهمان دیگر برنامه عصر بودند.

 

علی العماد گفت: بشارت پیامبر اسلام در حال تحقق است. روایت داریم که در شدت فتنه ها به یمن رجوع کنید. امروز حجیت یمن بیشتر از هر زمان دیگری ثابت می شود. 4 سال است مردم یمن می جنگند که طبق آمار سازمان ملل حدود 250هزار نفر کشته شده اند اما این مردم می خواهند وعده رسول الله را محقق کنند. یمن با این وضعیت برای قدس بپاخاسته اما دولت های عرب نشسته اند. یمن امروز حجتی بر سایر اعراب و ملت هاست.

 

صمدی در این برنامه تاکید کرد: اطلاعات عمومی مردم درباره آرمان فلسطین اندک است. منابع اصلی این آرمان طی هفتاد سال گذشته عربی و انگلیسی است. عبری در درجه سوم اثرگذاری است. خارج از مرزها تمام اقوام اعتقادی بدیهی بر سر حق و باطل در درگیری فلسطین و اسرائیل دارند. مسئله در ایران با جناح های سیاسی مخلوط شده و پیچیده شده است. اینجا استاد دانشگاه شومن ما صحبت می کند و اطلاعی از بدیهی ترین اتفاقات فلسطین ندارد. در پاکستان با شیعه، سنی و سکولار صحبت کنید مواضع یکسانی دارند. در ترکیه همینطور است و تحلیل ها راجع به آرمان قدس یکسان است. روشنفکران ایرانی تنها دسته ای از روشنفکران هستند که نسبت به آرمان فلسطین مسئله دارد و اصلا پزشان این است که اصل مسئله را زیر سوال ببرند. روشنفکر وطنی استاد پوشاندن کت و شلوار بر تن وحشی اسرائیل است.  مسئله فلسطین کاملا وجدانی و انسانی است و حتی می شود نسبت های مذهبی طرف های درگیر را هم ندید و قضاوت کرد.

 

علی العماد گفت: امروز انگار ابوذر و عمار یاسر در یمن زنده شده اند. امام خمینی از عرب های مسلمان هیچ چیز نخواست جز آزادی از استکبار. او از آنها نفت و پول نخواست. امروز نقش عمار در صدر اسلام دوباره زنده شده است. امروز یمن با همان زبان عمار و ابوذر عیار حق و باطل است. ما داخل عربستان را موشک می زنیم چون صاحب حقیم. یمن تمدن و آینده دارد. عربستان آرزو دارد بگوید که ایران در یمن حضور دارد تا حداقل بگوید این ایران است که دارد به ما موشک می‌زند! اما آنها به دست همین یمنی ها درحال نابودی‌اند. عربستان دنباله روی طمعکاری امارات در جنگ با یمن است. اصل کار امارات است اما عربستان دشمن احمقی است که فقط طبل می‌زند و سر و صدا می‌کند.

انتهای پیام/