هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 9 بهمن 1399
ساعت 15:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 خرداد 1398 ساعت 04:54
چهارشنبه 8 خرداد 1398 04:48 ساعت
2019-5-29 04:54:30
شناسه خبر : 319250
با وجود این که اخبار منتشر شده درخصوص طلب فدراسیون والیبال از شرکت همراه اول حاکی از تسویه کامل بدهی این شرکت به فدراسیون والیبال بود، اما اخیرا سرپرست فدراسیون والیبال مدعی شده است که این فدراسیون از همراه اول طلب کار است.
با وجود این که اخبار منتشر شده درخصوص طلب فدراسیون والیبال از شرکت همراه اول حاکی از تسویه کامل بدهی این شرکت به فدراسیون والیبال بود، اما اخیرا سرپرست فدراسیون والیبال مدعی شده است که این فدراسیون از همراه اول طلب کار است.
به گزارش رجانیوز فدراسیون والیبال مدعی است با توجه به این که سامانه هواداری را همراه اول برای اسپانسر مالی این فدراسیون فعال کرده، اما هنوز از سوی این اپراتور طلب خود را دریافت نکرده است. 
 
این ادعا در حالی مطرح شده است که اساسا همراه اول طرف قرارداد مستقیم با فدراسیون والیبال نیست، بلکه همراه اول أمور مربوط به سامانه هواداری را از طریق تجمیع کننده خودش برای این فدراسیون فعال کرده و آن شرکت هم مستقیما با حامی مالی فدراسیون والیبال در ارتباط است. 
 
این اظهارات از سمت مقامات فدراسیون والیبال کافی بود تا مدیر کل خدمات ارزش افزوده همراه اول با توجه به اینکه نام این اپراتور مطرح شده بود، در توییتی رسمی به شفاف سازی مبادلات مالی با این فدراسیون بر سر ارائه خدمات هواداری بپردازد.
 
کلیت بحث نیز به این شرح است که مطالبات فدراسیون تمام و کمال از سوی تجمیع کننده همراه اول به اسپانسر مالی فدراسیون پرداخت شده است و به نظر می رسد شرکت حامی مالی فدراسیون والیبال طلب این فدراسیون را پرداخت نکرده است.
 
ابوذر مهرمنش مدیر کل خدمات ارزش افزوده اپراتور اول ارتباطی در این زمینه اعلام کرد: همراه اول قرارداد مستقیمی با فدراسیون والیبال ندارد؛ یکی از تجمیع کننده‌های همراه اول طرف قرارداد با حامی مالی فدراسیون والیبال که از طرف همین فدراسیون معرفی شده، است که قراردادی را با هم دارند و سرویس هواداری براساس آن قرارداد و بربستر خدمات پرداخت اپراتور همراه اول ارائه شده است.
 
 
وی درباره ادعای سرپرست فدراسیون والیبال در خصوص مطالبه ۱۱ میلیاردی گفت: من نمی‌دانم این مبلغ از کجا آمده است؟ ۱۱ میلیارد صحت ندارد؛ از سمت همراه اول تا پایان سال ۱۳۹۷ مانند بقیه قراردادهای جاری با تجمیع کننده تسویه شده است ولی از سمت تجمیع کننده یک مبلغی حدود ۲ میلیارد و خرده‌ای بابت تضمین در اهدای جوایز فدراسیون والیبال نگه داشته شده است که این مبلغ نیز به محض اهدای جوایز، پرداخت خواهد شد.
 
از سوی دیگر مهرمنش در برخورد با ادعای فدراسیون والیبال، گفت: تجمیع کننده ما بیش از 36 میلیارد به اسپانسر فدراسیون پرداخت کرده، چطور 14.5 میلیارد به فدراسیون رسیده است؟! 
 
اما نکته ای که در این میان قابل توجه است، باب شدن رفتار غلطی از سوی فدراسیون والیبال است. 
رفتاری که تلاش دارد برای وصول مطالبات خود با به راه انداختن جنجال در رسانه، زمینه را برای پیاده ساختن اهداف خود فراهم کنند؛ این درحالی است که اگر قرار باشد هر سازمان و هر نهادی به خصوص بخش ورزش کشور با این رویکرد و به شکل تخریبی برای وصول مطالبات خود وارد شوند، عملا انگیزه اسپانسرینگ ورزشی در کشور از بین می رود و در این میان، بخش ورزش کشور خواهد بود که از حمایت های شرکت های اقتصادی محروم خواهد شد.
 
پیش از این سرپرست فدراسیون والیبال در مصاحبه ای با ادعای این که مطالبه فدارسیون بیش از یکصد میلیارد ریال از همراه اول و شرکت‌های تابعه آن است، گفته بود: با جدیت پیگیر وصول این طلب‌ها هستیم چرا که عدم دریافت حق اسپانسرینگ فعالیت‌های والیبال را تحت تأثیر قرار داده است.