هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 17 تير 1399
ساعت 08:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 15:49
يكشنبه 5 خرداد 1398 15:47 ساعت
2019-5-26 15:49:09
شناسه خبر : 319159
براساس گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه کرمانشاه از سه نفر به چهار نفر افزایش می‌یابد.
براساس گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه کرمانشاه از سه نفر به چهار نفر افزایش می‌یابد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، براساس گزارش کمیسیون امور داخلی کشور تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی از 290 نماینده به 330 نماینده افزایش خواهد یافت و یک نماینده به نمایندگان حوزه انتخابیه کرمانشاه اضافه خواهد شد.
 
در نشست علنی چهارم خرداد مجلس شورای اسلامی متن گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس در مورد طرح اصلاح قانون تعیین محدوده حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مصوب 30 فروردین 1366 نمایندگان حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آن‌ها قرائت شد.
براساس این گزارش دهستان سرقلعه و جیگران از توابع شهرستان سرپل‌ذهاب از حوزه انتخابیه «پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر و دهستان‌های سرقلعه و جیگران» منتزع و به حوزه انتخابیه «قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب» ملحق می‌شود و نام حوزه انتخابیه «پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر و دهستان‌های سرقلعه و جیگران» به حوزه انتخابیه «پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر» اصلاح می‌شود.
 
در این گزارش آمده که نام حوزه انتخابیه «قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب» به قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، گیلانغرب و دهستان‌های سرقلعه و جیگران» اصلاح می‌شود و تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه «کرمانشاه» از سه نفر به چهار نفر افزایش می‌یابد.
 
استان کرمانشاه هشت نماینده را راهی مجلس شورای اسلامی می‌کند که در حوزه انتخابیه مرکز استان سه نماینده و از سه حوزه انتخابیه دیگر سه نماینده انتخاب می‌شوند که براساس گزارش کمیسیون امور داخلی مجلس نمایندگان این استان به 9 نفر افزایش خواهد یافت.