هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 17 فروردين 1399
ساعت 02:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 15:41
يكشنبه 5 خرداد 1398 15:24 ساعت
2019-5-26 15:41:53
شناسه خبر : 319156
رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: پیامک‌هایی تحت عنوان قطع رایانه و یا به‌روز کردن حساب بانکی سهام عدالت همچنان قربانی می‌گیرد.
رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: پیامک‌هایی تحت عنوان قطع رایانه و یا به‌روز کردن حساب بانکی سهام عدالت همچنان قربانی می‌گیرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم٬ سرهنگ علی قهرمان طالع بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: متأسفانه مجرمان سایبری با سوءاستفاده از طرح‌های حمایتی دولت "یارانه – سهام عدالت – سبد کالا و غیره" قربانیان خود را انتخاب و با شیوه‌ها و لینک‌های مختلف از آنان کلاهبرداری می‌کنند.
 
وی در تشریح این هشدار گفت: این مجرمان اینترنتی با شیوه‌هایی مثل مراجعه حضوری، تماس تلفنی، ارسال پیامک و ایمیل به قربانیان و عنوانی همچون " یارانه شما قطع خواهد شد، برای ثبت‌نام مجدد به لینک ... مراجعه کنید " یا " برای دریافت سهام عدالت اطلاعات بانکی خود را بروز کنید " یا " برای تائید دریافت سبد کالا اطلاعات خود را تکمیل کنید" و عناوینی مشابه، کاربر را به صفحات جعلی یا همان فیشینگ هدایت و با اخذ اطلاعات حساب بانکی اقدام به برداشت کل موجودی قربانی از طریق اینترنت می‌کنند.
 
قهرمان طالع‌ افزود: هیچ‌گونه تماس صوتی یا پیامکی یا تماس اینترنتی مثل ایمیل در خصوص یارانه و سهام عدالت از سوی ارگان‌های مربوطه انجام نمی‌شود.
 
رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: از عموم هم‌استانی‌ها انتظار داریم در ارتباط با دریافت پیامک‌ها هوشیاری کامل داشته باشند و به هیچ وجه بدون آگاهی اقدامی انجام ندهند چرا که این مسئله به ضرر آن‌ها خواهد بود و عواقب جبران‌ناپذیری را رقم می‌زند.
 
وی بیان کرد: در تلاش هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته در ارتقای امنیت و جلوگیری از سواستفاده‌ها اقدامات مناسبی انجام دهیم و از انجام چنین تخلفاتی تا حد امکان جلوگیری به عمل آوریم.