هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 شهريور 1398
ساعت 21:26
به روز شده در :
يكشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 15:12 2019-5-26 15:12:04
شناسه خبر : 319141
«بتو اورورک» نامزد حزب دموکرات آمریکا ترامپ را متهم کرد به دلایل واهی باعث تشدید تنش‌های خاورمیانه می‌شود.
«بتو اورورک» نامزد حزب دموکرات آمریکا ترامپ را متهم کرد به دلایل واهی باعث تشدید تنش‌های خاورمیانه می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از شبکه خبری سی بی اس آمریکا، «بتو اورورک»، نامزد حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در خصوص اظهارات ترامپ مبنی بر اعزام نیروهای نظامی به خلیج فارس گفت: اقدامات ترامپ تنها در جهت تشدید تنش‌ها در منطقه است و چیزی جز دروغ‌هایی در جهت رسیدن به منافع خود او نیست.
 
وی گفت: این در حالی است که ما در جنگ‌های بسیاری در نقاط مختلف جهان از جمله سوریه، یمن و افغانستان و اخیراً در لیبی درگیر هستیم.
 
وی افزود: خطری از جانب خاورمیانه ما را تهدید نمی‌کند و آمریکا به جنگ دیگری نیاز ندارد. هرچند من به حفظ جان نیروهای آمریکا و منافع این کشور پایبند هستم ولی معتقدم این کار باید از طریق همکاری با متحدان، دوستان و حتی در برخی موارد با همکاری دشمنان صورت بگیرد.
 
نامزد حزب دموکرات در ادامه یادآور شد: برای من اطمینان به تیم امنیتی ترامپ و شخصی چون جان بولتون که آشکارا خواستار تغییر نظام ایران است بسیار دشوار است چرا که اگر چنین جنگی در بگیرد تلفات آن نه صدها و هزاران نفر بلکه صدها هزار نفر و حتی بیشتر خواهد بود و نتیجه آن برای ما نظامیانی هستند که مجروح به خانه باز می‌گردند و باید مورد توجه و مراقبت واقع شوند.
 
وی در پایان گفت: برای پیشرفت باید اقدامات بهتری انجام دهیم و من مطمئنم ما می‌توانیم راه‌های بهتری را بیابیم.