هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 شهريور 1398
ساعت 22:38
به روز شده در :
يكشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 13:24 2019-5-26 13:24:14
شناسه خبر : 319112
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:حضور در راهپیمایی روز قدس امسال پاسخی به رفتارهای ناهنجار برای پایمال کردن حقوق فلسطینیان است.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:حضور در راهپیمایی روز قدس امسال پاسخی به رفتارهای ناهنجار برای پایمال کردن حقوق فلسطینیان است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم،  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 5 خرداد ) قوه مقننه با بیان اینکه در آستانه روز قدس قرار داریم که اهمیت کانونی برای مسلمانان دارد، گفت:در شرایط فعلی تحرک شیطنت‌آمیزی در منطقه  تحت عنوان طرح بزرگ غرب دیده می‌شود و اجلاسی نیز در این خصوص برگزار خواهد شد که نقطه ننگینی برای همه کشورهایی است که در آن شرکت و این طرح را اجرا کنند.
 
وی افزود: با این طرح توجه کوچکی که به حقوق مسلمانان و فلسطینی‌ها در تئوری‌های صلح قبلی شده نادیده گرفته شده است، حقوق فلسطینی‌ها باید کلاً از بین برود و آوارگان فلسطینی نقشی در آینده این کشور ندارند. این طرح خائنانه و رذیلانه‌ای است.
 
نماینده قم در مجلس تصریح کرد: در این شرایط برخی کشورهای دیگر خلیج فارس نیز طرح ناتو عربی را دنبال می‌کنند. در چنین شرایطی روز قدس فریاد رسایی برای حقوق مردم فلسطین، احیای آن و دفاع از آن است و مهم است که ملت عزیز و نمایندگان به راهپیمایی روز قدس اهتمام داشته باشند که پاسخی به رفتار ناهنجار برای پایمال کردن حقوق فلسطینیان است.
 
لاریجانی در ادامه ضمن قدردانی از کاندیداهای انتخابات هیئت رئیسه مجلس، اظهار داشت: رقابتی سالم و منطقی در مجلس شکل گرفت. افرادی از هر فراکسیون کاندیدا شدند و نمایندگان براساس برداشت خود هیئت رئیسه جدید را برگزیدند. لذا از اهتمام کسانی که کاندیدا شدند و روابط دوستانه و برادرانه‌ای که در مجلس وجود دارد قدردانی می‌کنیم.
 
رئیس مجلس  با بیان اینکه خوب است روابط دوستانه و برادرانه و این مدل رقابت در کشور تسری یابد، افزود: ان‌شاءالله هیئت رئیسه جدید مدافع حقوق همه نمایندگان از هر فراکسیون و پیگیر حقوق مردم به خصوص مسائل معیشتی و اقتصادی آن‌ها خواهد بود.