هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 12:31
يكشنبه 5 خرداد 1398 12:20 ساعت
2019-5-26 12:31:24
شناسه خبر : 319096
فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی را متهم کرد که به یک میانجی‌گر جانبدار در درگیری‌های جاری در این کشور تبدیل شده است.
فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی را متهم کرد که به یک میانجی‌گر جانبدار در درگیری‌های جاری در این کشور تبدیل شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی»، روز گذشته در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی «لوژورنال دو دیمانش»، اظهار داشت که «غسان سلامه» فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی به «میانجیگری جانبدار» در درگیری‌های لیبی تبدیل شده است.
 
فرستاده سازمان ملل، سه‌شنبه هفته گذشته خواستار اتخاذ تدابیر فوری برای جلوگیری از ورود تسلیحات به لیبی شده و هشدار داده بود حمله نیروهای طرفدار حفتر به سوی طرابلس، پایتخت لیبی «صرفا آغاز جنگی طولانی و خونین» باشد.
 
حفتر در مصاحبه با این روزنامه فرانسوی، با بیان این‌که دشمنان لیبی در پی تقسیم این کشور هستند و چه بسا این همان چیزی است که غسان سلامه نیز می‌خواهد، گفت: «تا زمانی‌که من در قید حیات هستم لیبی تقسیم نخواهد شد.»
 
این ژنرال شورشی لیبیایی افزود، سلامه به «اظهارات غیرمسئولانه‌اش» ادامه می‌دهد، او از میانجیگری منصفانه و بی‌طرف به میانجیگری جانبدار تبدیل شده است.
 
وی در ادامه تاکید کرد: «مردم لیبی همچنان متحد باقی خواهند ماند و لیبی به عنوان ملتی یکپارچه می‌ماند و بقیه گزینه‌ها تنها توهمات هستند.»
 
حمله نیروهای حفتر به طرابلس از چهارم آوریل گذشته آغاز شده است. طبق اعلام دفتر سازمان بهداشت جهانی در لیبی، در جریان این درگیری‌ها 510 نفر کشته و 2467 نفر زخمی شده‌اند.
 
سازمان ملل متحد نیز از فرار بیش از 80 هزار تن از مناطق درگیر خبر داده است. از سوی دیگر، تلاش شورای امنیت در نشست ماه گذشته در تصویب قطعنامه‌ای، که طرفین درگیر در لیبی را به آتش‌بس دعوت کند، شکست خورد.