هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 17 تير 1399
ساعت 08:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 12:25
يكشنبه 5 خرداد 1398 12:20 ساعت
2019-5-26 12:25:37
شناسه خبر : 319090
باج افزاری که در روزهای اخیر به کاربرانی در شهرهای مختلف آمریکا حمله کرده در واقع یکی از ابزار جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکاست که توسط هکرها به سرقت رفته است.
باج افزاری که در روزهای اخیر به کاربرانی در شهرهای مختلف آمریکا حمله کرده در واقع یکی از ابزار جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکاست که توسط هکرها به سرقت رفته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از یاهونیوز،  باج افزاری که در روزهای اخیر به کاربرانی در شهرهای مختلف آمریکا حمله کرده در واقع یکی از ابزار جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکاست که توسط هکرها به سرقت رفته است.
 
در روزهای گذشته یک باج افزار مخوف به کاربرانی در بالتیمور و چند شهر دیگر آمریکا حمله کرده و برای باج گیری و دریافت پول از افراد پس از قفل کردن فایل های آنها تلاش کرده است.
 
بررسی ها نشان می دهد این باج افزار مبتنی بر یکی از ابزار جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا به نام اترنال بلو است که قبلا از این سازمان به سرقت رفته است.
 
پیش از این مشخص شده بود که بدافزارهایی مانند واناکرای و نات پتیا هم به همین شیوه و با سواستفاده از داده های به سرقت رفته از آژانس امنیت ملی توسط هکرها طراحی شده اند.
 
باج افزار یادشده با سواستفاده از آسیب پذیری های امنیتی ویندوز به رایانه های کاربران نفوذ می کند و مایکروسافت برای حل این مشکل وصله امنیتی را عرضه کرده است. البته به علت بی توجهی برخی کاربران و نیز موسسه های دولتی و خصوصی حملات یادشده گاهی با موفقیت همراه هستند.
 
به دنبال اعلام خبر این رسوایی، آژانس امنیت ملی آمریکا سکوت کرده و حاضر به هیچ گونه همکاری برای حل مشکل یادشده نشده است. اف بی آی نیز از هرگونه اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده است.